اخبار صنفی

By:

Jan 19, 2016

نرم ­افزار ویژه فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

نوع

کد رسانه

محتوا

انواع رسانه­های موجود در برنامه

هزینه

(به تومان)

DVD

13/70

مباحث پایه، علمی، فرهنگی، پزشکی و فنی­ مهندسی فرهنگ و تمدن اسلام و ایران از دیدگاه جمعی از صاحب نظران

1.   24 برنامه پاورپوینت با مجموعه 2325 اسلاید.

2.   12 فیلم آموزشی به مدت 97 دقیقه.

3.  دو فایل صوتی به مدت 87 دقیقه.

4.   23 مقاله علمی به تعداد 803 صفحه.

5.    606 تصویر فنی- مهندسی

000/10

 

علاقه‌مندان جهت تهیه این محصول می توانند هزینۀ آن را به حساب شماره 2172343501007 نزد بانك ملی شعبه شهداء قم به نام «درآمدهای اختصاصی دانشگاه معارف اسلامی» واریز نمایند و اطلاعات مورد نظر شامل: نام و نام خانوادگی، تلفن ثابت و همراه، نوع و کدرسانه (نرم افزار فرهنگ و تمدن اسلام و ایران: DVD 13/70) و آدرس با کد پستی  خود را خوانا در یک کاغذ A5 نوشته و همراه فیش بانکی به شماره 32920061-025 فکس نمایند. لازم به ذکر است که هزینه‌های اعلام شده با هزینه ارسال پست پیشتاز می‌باشد. در ضمن عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 32905130-025 تماس حاصل نموده و یا با آدرس زیر مکاتبه نمایند:

قم، ابتدای بلوارامین، بلوارجمهوری اسلامی، نبش کوچه 4، دانشگاه معارف اسلامی، واحد تکنولوژی آموزشی. کدپستی: 3716685975

صندوق پستی: 6173-37155 فکس: 32920061-025 سایت: www.maaref.ac.ir؛ رایانامه: Tech@Maaref.ac.ir

 

تفاهم نامه معاونت‌های‌ پژوهش و فناوری وزارت علوم و معاونت آموزشی و پژوهشی

نهاد نمایندگی

با استعانت از قدرت لایزال الهی و در پرتو توجّهات حضرت ولی عصر (عج) در راستای تدابیر حیات‌بخش مقام معظم رهبری «مدّظله العالی» مبنی بر هم‌افزایی ناشی از تعامل و همکاری دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها این تفاهم‌نامه فی ما بین پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به این شرح منعقد می‌گردد:

ماده اول هدف: توسعه پژوهش و فناوری در حوزه علوم انسانی و هنر با رویکرد تولید علم و در نوردیدن مرزهای دانش، رفع نیازهای جامعه، تحقق اهداف پیش‌بینی شده در اسناد بالادست و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و نوآوری و خلاقیت و توسعه فناوری.

ماده دوم موضوع همکاری: همکاری در جهت توسعه پژوهش و فناوری در حوزه علوم انسانی و هنر در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور برای ارتقاء اثربخشی فعالیت‌های پژوهشی در محیط‌های دانشگاهی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی دو مجموعه.

ماده سوم محورهای همکاری: برنامه‌ریزی برای حمایت از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی و هدفمند کردن آنها در جهت توسعه پژوهش‌ و فناوری در علوم انسانی و هنر؛

1) همکاری و تعامل جهت تشکیل گروه‌های علمی برای حمایت و هدایت پایان‌نامه و رسائل دانشجویی؛

2) همکاری در برگزاری همایش‌ها، نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی در موضوعات دینی مورد توافق هر دو مجموعه؛

3) همکاری در انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک پیمایشی و نظری؛

4) همکاری و تعامل جهت اطلاع‌رسانی و هماهنگی با معاونین آموزشی و پژوهشی و همچنین گروه‌های علمی دانشگاه‌ها برای حمایت و هدایت پایان‌نامه‌ها و رسائل دانشجویان.

5) همکاری در برگزاری همایش‌های علمی و پژوهشی مشترک؛

6) همکاری در جهت ارتقاء جایگاه علمی و پژوهشی گروه‌های معارف اسلامی از طریق حمایت از نشر مقالات، برگزاری نشست‌های تخصصی؛

7) همکاری در برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره در موضوعات علوم انسانی اسلامی؛

8) همکاری و تعامل هر دو مجموعه در جهت تأمین نیازهای فکری و پژوهشی اساتید و دانشجویان در دانشگاه‌ها؛

9) همکاری معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها با دفاتر نهاد و گروه‌های معارف.

ماده چهارم زمان اجرا: این تفاهم‌نامه از زمان امضاء معتبر بوده و قابلیت اصلاح و انضمام پیروهای تکمیلی را دارد.

ماده پنجم: برای حسن اجرای، رعایت حقوق مادی و معنوی طرفین و تسهیل در پیشرفت امور واحدهای ذی‌ربط در هر موضوع با تعریف و تبیین مصادیق تفصیلی همکاری و هماهنگی، راهکارهای اجرایی و دستورالعمل‌های مربوط به اجرای صحیح و سریع مفاد تفاهم‌نامه کمیته‌ای فعال مرکب از نماینده معاونت‌ پژوهش و فناوری وزارتخانه و نماینده معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد تشکیل شود تا اقدامات لازم را به عمل آورند.

ماده ششم: این تفاهم‌نامه در 6 ماده و دو نسخه که هر کدام حکم واحد دارند به امضای نماینده‌های دو دستگاه رسیده و مبادله گردید.

 

وحید احمدی                                                                                                                                                داود رنجبران

معاون پژوهش و فناوری                                                                                                      معاون آموزشی و پژوهشی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری                                                                                         نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

 

بسمه تعالی

تفاهم نامه معاونت‌های آموزشی و پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و

معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی

با استعانت از قدرت لا یزال الهی و در پرتو توجّهات حضرت ولی عصر (عج) در راستای تدابیر حیات‌بخش مقام معظم رهبری «مدّظله العالی» مبنی بر هم‌افزایی ناشی از تعامل و همکاری دستگاه‌ها  و وزارتخانه‌ها  این تفاهم‌نامه  فی ما بین معاونت‌های آموزشی و پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها  منعقد می‌گردد:

ماده اول - اهداف کلی: ارتقاء دروس معارف اسلامی با تأکید بر رویکرد بین رشته‌ای در حوزه علوم پزشکی به منظور رشد و تعالی دانشجویان علوم پزشکی در سه حیطه شناختی، نگرشی و مهارتی در حوزه علوم انسانی و اسلامی «قرآن، حدیث، معنویت و سلامت».

اهداف جزیی: حیطه شناختی سطح علوم و معارف اسلامی.

- آشنایی و تعمیق آگاهی‌های بین رشته‌ای در حوزه علوم و معارف اسلامی و حوزه علوم پزشکی.

- تصحیح بینش دانشجویان علوم پزشکی پیرامون اسلام ناب محمدی.

- توسعه و ارتقای برنامه‌های آموزشی در حوزه علوم و معارف اسلامی مرتبط با نیازهای دانشجویان علوم پزشکی.

- ایجاد فرصت‌های علمی – پزشکی برای مدرسان و دانشجویان علوم پزشکی در حوزه‌های مرتبط و مشترک به منظور پاسخ به نیازهای جامعه.

حیطه نگرشی: - ارتقاء نگرش دانشجویان به تلاش مضاعف علمی و عملی به منظور تقویت بنیه معنوی و ایمانی آنان جهت ارتقاء کیفیت ارائه خدمات بهداشتی – درمانی مبتنی بر آموزه‌های اسلامی با توجه به راهبردهای مندرج در نقشه جامع تحول سلامت.

- ارتقاء نگرش دانشجویان با استفاده از روش‌های نوین تدریس به منظور اولویت بخشی به رفتار فردی، اجتماعی و شغلی مبتنی بر معنویت برخاسته از آموزه‌های اسلامی.

مهارتی - ارتقاء مهارت‌های فردی و گروهی جهت بروز رفتارهای مطلوب در حوزه فردی، اجتماعی و شغلی مبتنی بر معنویت برخاسته از آموزه‌های اسلامی.

ماده دوم موضوع همکاری: همکاری در جهت توسعه و ارتقاء کیفیت آموزش و پژوهش در حوزه معارف اسلامی و «قرآن و حدیث،  معنویت و سلامت» و مباحث بین رشته‌ای در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای ارتقاء اثربخشی فعالیت‌های آموزشی  و پژوهشی در این حوزه در محیط‌های دانشگاهی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی دو مجموعه.

ماده سوم محورهای همکاری:

الف – حوزه آموزشی: –  ایجاد و راه‌اندازی دانشکده یا رشته‌های تحصیلی جدید با رویکرد «قرآن و حدیث، معنویت  و سلامت» با توجه به ظرفیت و توانمندی گروه‌های معارف اسلامی و مراکز دانشگاهی.

 –  بهره‌گیری از ظرفیت گروه‌های معارف اسلامی در آموزش‌های ضمن خدمت کارمندان در حوزه‌های قرآن و حدیث و مباحث فرهنگی و معرفتی.

 –  ایجاد زمینه مناسب و فراهم آوردن بستر لازم جهت توانمندسازی مهارتی و دانش‌افزایی مدرسان معارف اسلامی و نیز آموزش‌های توجیهی آنان به طور خاصّ در زمینه طبّ و سلامت به منظور آشنایی با اصطلاحات و کلیات علوم پزشکی در راستای اثربخشی بیشتر.

 –  برنامه‌ریزی و فراهم آوردن زمینه جهت  استفاده از ظرفیت‌ گروه‌های معارف اسلامی در برنامه‌های آموزشی غیرمستقیم فراگیران نظیر برگزاری آموزش‌های مجازی تکمیلی، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ دانشجویی در حوزه مباحث معرفتی، مشاوره‌های دینی و مذهبی، برگزاری کلاس‌های درسی به صورت کرسی‌های آزاد اندیشی و جهت‌دهی تحقیقات دانشجویی.

 –  بستر سازی و فراهم آوردن سازوکار لازم جهت به کار گیری روش‌های  آموزش نوین، به ویژه روش‌های مسئله گرا (problem based)  مانند روش «تدریس نیاز محور» اعمّ از آموزش و توانمندسازی مدرسان معارف اسلامی و فراهم آوردن امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری لازم.

 –  کمک به برنامه‌ریزی و طراحی، اجرا و ارزشیابی شیوه‌های نوین ارایه دروس معارف اسلامی برای پاسخگویی به نیازهای متنوّع مخاطبان با بهره‌گیری از امکانات و توانایی‌های گروه‌های معارف اسلامی به منظور تأثیرگذاری بیش از پیش بر دانشجویان با توجه به اصل ارتباط چهره به چهره و رو در روی استاد و دانشجو.

 –  برنامه‌ریزی جهت تعامل گروه‌های معارف اسلامی با سایر گروه‌های آموزشی  با هدف هم‌افزایی علمی و طراحی موضوعات بین رشته‌ای و آموزش دانشجویان و تدریس آن موضوعات.

 –  همکاری در فراهم آوردن زمینه مناسب جهت ارتقاء اعضای  هیأت علمی گروه‌های معارف اسلامی، اعطای راتبه‌های تحصیلی و اختصاص فرصت مطالعاتی به مدرسان علاقمند به پژوهش در حوزه «قرآن، حدیث، معنویت و سلامت».

–   همکاری معاونان آموزشی دانشگاه‌ها با دفاتر نهاد و گروه‌های معارف اسلامی در جهت تشکیل کمیته معارف دانشگاهی در هر کدام از مراکز دانشگاهی.

- تعامل و همکاری با گروه‌های معارف اسلامی، انجام نیازسنجی‌های آموزشی در تولید محتواهای آموزشی و کمک آموزشی در حوزه معارف اسلامی «قرآن، حدیث، معنویت و سلامت» مباحث بین رشته‌ای و نیز طراحی و ابداع تکنولوژی‌های جدید آموزشی در راستای تحقق تدریس تأثیرگذار.

ب حوزه پژوهشی: –  حمایت و همکاری در برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و نظر و آزاداندیشی در موضوعات «قرآن و حدیث، معنویت و سلامت».

 –  همکاری و تعامل در برگزاری جشنواره‌ها، همایش‌ها، نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی در موضوعات مورد توافق هر دو مجموعه در حوزه «قرآن و حدیث، معنویت و سلامت».

– حمایت و هدایت پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان مرتبط با حوزه «قرآن و حدیث، معنویت و سلامت» با همکاری گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه‌های علوم پزشکی.

 – بسترسازی و فراهم آوردن سازوکار لازم جهت راه‌اندازی مجلات علمی – پژوهشی و حمایت از نشر مقالات در حوزه  «قرآن و حدیث، معنویت و سلامت».

 –  حمایت و همکاری در انجام طرح‌های پژوهشی و پروژه‌های تحقیقاتی همایشی و نظری در «حوزه قرآن و حدیث، معنویت و سلامت».

 –  همکاری معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها با دفاتر نهاد و گروه‌های معارف اسلامی .

ماده چهارم   زمان اجرا : این تفاهم‌نامه از زمان امضا معتبر می‌باشد.

ماده پنجم برای حسن اجراء، رعایت حقوق مادی و معنوی طرفین و تسهیل در پیشرفت امور واحدهای ذی‌ربط در هر موضوع با تعریف و تبیین مصادیق تفصیلی  همکاری و هماهنگی، راهکارهای اجرایی و دستورالعمل‌های مربوط به اجرای صحیح و سریع مفاد تفاهم‌نامه کمیته‌ای  فعال مرکب از نمایندگان معاونت‌های آموزشی و  پژوهشی  وزارتخانه و نماینده معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد تشکیل شود تا اقدامات لازم را به عمل آورند.

این تفاهم‌نامه در 5 ماده در تاریخ 10/4/94 به امضا رسیده و از این پس معاونت‌های مذکور و کلیه مراکز و واحدهای تحت پوشش بر اساس این تفاهم‌نامه موارد مرتبط را ساماندهی خواهند نمود.

 

دکتر رضا ملک زاده

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دکتر باقر لاریجانی

معاون آموزشی وزارت بهداشت،

درمان و آموزش پزشکی

داود رنجبران

معاون آموزشی و پژوهشی

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

 

 

 

 

 

انتصابات امور گروه‌ها

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

دانشگاه /  مؤسسه

تاریخ حکم

1

محمدعلی ریاحی

مدیر گروه

مجتمع آموزش عالی بم

6/7/94

2

محمدرضا بهدار

مدیر گروه

دانشگاه صنعتی جندی شاپور

7/6/94

3

 ژاله تاج‌الدینی

مدیر گروه

دانشگاه علوم پزشکی کرمان

25/6/94

4

سیدمحمدتقی ابطحی

مدیر گروه

دانشگاه هنر اصفهان

10/8/94

5

علیرضا رحیمی نژاد

مدیر گروه

دانشگاه گنبد کاووس

17/8/94

6

سیدجواد علیزاده موسوی

مدیر گروه

دانشکده فنی شهید منتظری مشهد

10/9/94

7

علی ارشد ریاحی

مدیر گروه

موسسه آموزش عالی جامی (فولادشهر)

1/7/94

8

سعدی مویدی

مدیر گروه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضا

1/5/94

9

حسن غوث

مدیر گروه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند

10/5/94

10

سیدمحمود امامیان

مدیر گروه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول

25/8/94

11

جواد استادمحمدی

مدیر گروه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان

20/8/94

12

زین‌العابدین گل‌صنم‌لو

مدیر گروه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی

1/8/94

13

روح‌الله علیزاده

مدیر گروه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قیامدشت

21/6/94

14

محمدرضا فرزاد مقدم

مدیر گروه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

23/7/94

15

عبدالرسول شریفی

سرپرست گروه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند

21/7/94

16

مهدی دولت-یار

مدیر گروه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد دوست¬یار

9/6/94

17

مجتبی عیدی

مدیر گروه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد رزن

15/6/94

 

انتصابات دفاتر نهاد

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

دانشگاه / مؤسسه

تاریخ حکم

1          

رضا ایمانی خواه

سرپرست

علومپزشكي زاهدان

1394/07/04

2          

محمد عبداللهی

مسئول

فرهنگیان سمنان

1394/07/06

3          

محمد عبادی زاده

سرپرست

جامع هرمزگان

1394/07/13

4          

سیدمحمود صادق زاده طباطبایی

سرپرست

علومپزشكي مشهد

1394/07/15

5          

مرتضی رستگار

مسئول

علومپزشكي بجنورد

1394/07/18

6          

حمیدرضا طیبی نسب

سرپرست

بجنورد (خراسانشمالي)

1394/07/18

7          

عقیل فرزانه

سرپرست

مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور خراسان شمالی

1394/07/18

8          

امیر ابراهیم زاده

سرپرست

خوارزمی البرز

1394/07/29

9          

عبدالرضا پورذهبی

مسئول

شهيد بهشتي

1394/08/04

10       

سیدمحمود نبوی

مسئول

پیام نور استان تهران

1394/08/04

11       

عباسعلی حیدری

قائم مقام

آزاد اسلامي استان اصفهان

1394/08/05

12       

علیرضا جوادی

سرپرست

علومپزشكي اصفهان

1394/08/05

13       

علیرضا امینی

مسئول

صنعتي اصفهان

1394/08/05

14       

محسن قلندری

سرپرست

سیستان و بلوچستان

1394/08/13

15       

محمد انوری

سرپرست

تبريز

1394/08/26

16       

سیدشهاب الدین حسینی

سرپرست

آزاد اسلامي استان آذربايجانشرقي

1394/08/26

17       

غلامرضا کیومرزی

مسئول

اروميه

1394/08/27

18       

رضا میرزائی سرای ملکی

سرپرست

آزاد اسلامي استان آذربايجانغربي

1394/08/27

19       

سیدحسین حسینی کارنامی

مسئول

پيامنور استان مازندران

1394/09/04

20       

محمد رحیمیان امیری

مسئول

مازندران

1394/09/04

21       

حسن عارضی

سرپرست

علومپزشكي كردستان

1394/09/17

22       

عبداله حسنی

سرپرست

پیام نور اردبیل

1394/09/24

23       

عبداله حسنی

سرپرست

فرهنگیان اردبیل

1394/09/24

24       

عبدا... میری قلعه نو

سرپرست

زابل

1394/09/24

25       

سعید صفی شلمزاری

سرپرست

پیام نور چهارمحال و بختیاری

1394/09/28