پایگاه‌های اینترنتی اساتید معارف (13)

By:

Sep 29, 2015

تدوین: حجت شعبانی

اشاره

استادان و مدرسان محترم دروس معارف اسلامی دانشگاه‌ها می‌توانند آدرس وب‌سایت/ وبلاگ علمی (آموزشی/پژوهشی/اطلاع‌رسانی) خود را به سامانه پیامک نشریه (100021101) ارسال نمایند تا پس از ارزیابی، در این نشریه معرفی شود. بدیهی است معرفی وب‌سایت‌های شخصی استادان به معنای تأیید تمام محتوا و مطالب مندرج در آنها نیست؛ بلکه هدف نشریه معرفی و ارائه نمونه‌هایی جهت تشویق دیگر فرهیختگان ارجمند به حضور جدی در فضای مجازی است.

همچنان منتظر آدرس پایگاه‌های علمی و به روز شما هستیم.

معارف

 

وبلاگ حقیقت

www.haghobatel.blogfa.com

این وبلاگ ساده و زیبا به همت سید علی قنادیان مدیریت و به‌روزرسانی می‌شود. عناوین برخی از آخرین یادداشت‌های آن به قرار زیر است: حرف اول: توحید رمز پیروزی جمهوری اسلامی ایران، معیار شناخت و انتخاب(1-6)؛ الهامی از شهید همت برای روشن شدن راهمان؛ مردی از تبار سیاستمداران حقیقی؛ این جمله‌ها از کیست؟؛ همگام با امام؛ توجه به خدا هدف اساسی انبیا؛ ملاک‌های انتخاب اصلح در کلام امام علی(ع).

وبلاگ محرمی

طلبه ای از جوار حضرت قیدار نبی(ع)

www.moharrami.mihanblog.com

وبلاگ محرمی با سبقه 6 ساله به همت محمدعلی محرمی مدیریت و به‌روزرسانی می‌شود. این وبلاگ دارای آرشیو ماهیانه مطالب بوده و عناوین برخی از آخرین مقالات آن عبارتند از: آتش در خانه وحی؛ پسر نوح!؛ من عاشق محمد(ص) هستم؛ شهید راه عشق؛ صلوات خاصّه امام حسین(ع)؛ فضیلت امام حسین(ع)؛ غدیر؛ عید قربان؛ حوزه علمیه سجاس؛ ببین و مقایسه کن؛ اعتکاف؛ لیلةالرغائب.

وبلاگ مطالعات زنان و خانواده

www.armansepehr.blogfa.com

این وبلاگ از شهریورماه 88 تا کنون به همت عصمت سپهری مدیریت و به روزرسانی می‌شود؛ که اخبار، همایش‌های داخلی و بین‌المللی و مسائل و مشکلات حوزه زنان و خانواده در ایران و جهان را پوشش می‌دهد. عناوین برخی مقالات این پایگاه عبارتند از:‌ منزلت زن و خانواده در اندیشه علی(ع)؛ پایگاه و نقش زن در انقلاب اسلامی، دیدگاه مقام معظم رهبری در مورد جایگاه محوری زن و خانواده در اسلام، مبارزه با خشونت علیه زنان؛ از حرف تا عمل (به مناسبت روز جهانی حذف خشونت علیه زنان)؛ بیداری اسلامی روزنه امیدی برای احقاق حقوق زنان در عربستان؛ زنان موفق ایرانی؛ زنان و بیداری اسلامی در کشورهای خاورمیانه».

وبلاگ حکمت آباد

پاسخگوی پرسش‌های دانشجویی

www.hekmatabad.parsiblog.com

این وبلاگ از اسفند ماه 87 توسط احد ایمانی مدیریت و به‌روزرسانی می‌شود. برخی پرسش‌های دانشجویان که در این وبلاگ پاسخ داده شده عبارتند از: دیدگاه مقام معظّم رهبری در مورد فلسفه؛ داروینیسم یا ترانسفورمیسم (1-3)؛ تشکیک وجود یا مقدار ماده جهان بی‌نهایت است؟؛ جبر فلسفی چیست؟؛ آیا این اعتقاد که رخ دادن هر فعلی حکمتی دارد صحیح است؟؛ چرا روح القدس برای مریم(س) به صورت مرد ظاهرشد؟؛ رابطه عقل و روح چگونه است؟؛  آیا اسلام نظریه تکامل انواع داروین را می‌پذیرد؟؛ چرا وجود دو خدا محال است؟؛ عالم امر چیست؟؛ آیا تأسیس زیارتگاه بر سر قبور اولیاء و زیارت آنها شرک است؟؛ خدا چرا انسان و جهان را آفرید؟؛ عاقبت انسان در عالم آخرت چه می شود؟.