try another color:
60% 70% 80% 90% تغییر اندازه فونت متن:
امروز: دوشنبه, 2 اردیبهشت, 1398

شماره 67 - تیر 88

مفاخر معاصر در فضاي مجازي (3)

آيت الله آقا مجتبي تهراني
http://mojtaba-tehrani.ir
اين پايگاه شامل بخش‌هاي: كتابخانه، پرسش و پاسخ، مقالات، گالري فيلم، گالري صوت، اخبار، آلبوم عكس و در ارتباط با ما است. در بخش مقالات، سلسله مقالات كيش پارسيان قابل دريافت مي‌باشد و در بخش كتابخانه مي‌توان به برخي از آثار علمي اين شخصيت فرزانه مانند: رساله توضيح المسائل، مناسك حج، كتاب‌هاي اخلاق الهي (جلدهاي: 4 و 27 و 28)، و ... دسترسي يافت.

آيت الله حائري شيرازي
http://haerishirazi.irRead more

هفته‌اي زير ذره‌بين

نام نویسنده: 
الف.ف.اميدوار

بسيار اتفاق مي‌افتد كه در پاسخ به شخصي كه انجام كاري را از ما خواسته است ‌‌مي‌گوييم: «وقت ندارم». فراوان پيش آمده كه با خود گفته‌ايم: «فرصت انجام فلان كار را ندارم پس...» و بسيار رخ داده كه هر چه در لابلاي ساعات شبانه روز خويش گشته‌ايم زماني مناسب براي پرداختن به فلان كار مهم و ضروريِ خود نيافته‌ايم!.
به راستي آيا اين‌چنين است؟ فرصت ما اندك و ناچيز است؟ زمانهاي مناسب و كافي براي انجام امور لازم و ضروري در زندگيمان يافت نمي‌شود؟ آنقدر وقت ما پر و مشغول است كه نمي‌توان از آن براي پرداختن به امور لازم در زندگي بهره برد؟!.Read more

مديريت زمان (قسمت سوم)

نام نویسنده: 
دكتر حسين خنيفر

بحث جديدي كه امروزه دغدغة بسياري از جوان‌هاي ماست بحث كار است. كار در مشاوره، در خانوادۀ سالم و در انسانِ سالم نقش كليدي دارد و يكي از دغدغه‌هاي دانشجويان بعد از فراغت از تحصيل است.
«كارآفريني» بحثي است كه قبل از ورود به آن بايد مقدمه‌اي دربارة مطرح گردد.Read more

تازه هاي كتاب

آراي اخلاقي علامه طباطبايي(ره)
پديدآورنده: هادي وكيلي، رضا رمضاني و سيدابراهيم خسروشاهي
ناشر: پژوهشگاه‌ فرهنگ‌ و انديشه‌ اسلامي‌
نوبت چاپ: اول ـ 1387
بها: 5400 تومان
هدف از تأليف اين كتاب، بررسي مسائل اخلاق و مباحث مرتبط با آن از ديدگاه علامه طباطبايي(ره) است. با توجه به هدف و غايت نهايي اخلاق، علامه بحث ضرورت جامعة اخلاقي را متذكر مي‌شود كه اگر جامعة بشري به فضايل اخلاقي آراسته نشود، آن‌ جامعه از هم پاشيده خواهد شد.Read more

نرم افزارهاي آموزشي ويژه اساتيد معارف اسلامي

واحد تكنولوژي آموزشي دانشگاه معارف اسلامي به منظور ارتقاي سطح علمي اساتيد گروه معارف اسلامي دانشگاه‌هاي دولتي و آزاد اسلامي سراسر كشور كه داراي مجوز تدريس از معاونت امور اساتيد مي‌باشند، نرم‌افزارهاي زير را با تخفيف 70% عرضه مي‌نمايد. علاقمندان مي‌توانند با تكميل‌ فرم پيوستي و ارسال آن به آدرس زير اقدام نمايند و يا به شماره 7747240-0251 فاكس نمايند.

کد رسانه عنوان تعداد CD مبلغ قابل پرداخت با تخفيف(تومان)
38/50 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران ـ دكتر صادقي 2 2000
39/50 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران ـ دكتر ارسطا 3 3000
40/50 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران ـ دكتر ابراهيمي 3 3000Read more

نسبيت و خشونت

نفي ملازمه «شكّاكيت» با «مدارا» و «يقين» با «خشونت»Read more

انتخابات دهم از نگاه مقام معظم رهبري

نام نویسنده: 
مهدي ابوطالبي

ويژگي‌هاي انتخابات دهم به عنوان يك حماسه
زلزله سياسي براي دشمنان
عزيزان من اين انتخابات! براي دشمنان شما يك زلزلة سياسي و براي دوستان شما در كل جهان يك جشن واقعي و تاريخي بود. در سي سالگي انقلاب مردم اين گونه بيايند نسبت به اين نظام و اين انقلاب و آن امام بزرگوار اظهار وفاداري كنند! اين يك جنبش عمومي و مردمي براي تجديد پيمان با امام و شهدا بود و براي نظام جمهوري اسلامي يك نَفَس تازه كردن، يك حركت از نو، يك فرصت بزرگ.
ثبت بالاترين نصاب مشاركت جهانيRead more

اخبار نهاد

راه اندازي اداره آزمون كتبي در معاونت امور اساتيد
با توجه به استقبال اساتيد محترم متقاضي تدريس در گروه‌هاي معارف اسلامي سراسر كشور، معاونت امور اساتيد و دروس معارف اسلامي در ارديبهشت ماه 88 اقدام به راه‌اندازي اداره آزمون كتبي نموده است. اين اداره جهت سهولت كار متقاضيان بنا دارد در شهرهاي مختلف: مشهد، قم، تهران، شيراز، اصفهان، اهواز، تبريز و كرمان به صورت همزمان اقدام به برگزاري امتحان كتبي نمايد.
تذكرات:
1. منابع آزمون در دو بخش اختصاصي و عمومي از طريق سايت ‌www.nahad.ir قابل دسترسي است.
2. به قبول شدگان در آزمون مجوز موقت تدريس اعطاء خواهد شد.Read more

روانشناسي دين حجت‌الاسلام دكترمسعود آذربايجاني (قسمت دوم/پاياني)

نام نویسنده: 
غلامحسين گرامي و علي پاكپور

 با توجه به روش‌هاي مختلفي كه در روانشناسي مورد استفاده قرار مي‌گيرد، آيا در روانشناسي دين از همة اين روش‌ها استفاده مي‌شود يا برخي از روش‌ها بيشتر مدّنظر است؟Read more

Syndicate content