try another color:
60% 70% 80% 90% تغییر اندازه فونت متن:
امروز: جمعه, 3 اسفند, 1397

شماره 64 - اسفند 87

سمّ كشنده

نام نویسنده: 
الف. ف.اميدوار

اگر روزي گرفتار نيش عقرب يا ماري سمي و مهلك شويد و يا مثلاً پس از خوردن يك كپسول به عنوان دارو متوجه شويد كه آنچه خورده ايد يك كپسول سمي بوده، مثلاً حاوي سم سيانور كه يك سم خطرناك و گاه "در جا كُشنده" است؛ در اين حال چه مي‌كنيد؟
اگر عده‌اي بگويند كه "اصلاً عجله نمي كنيم و سعي مي‌كنيم كه پس از كارهاي روزمرة خويش ، همان روز يا روز بعد به نزد پزشك رفته و نسبت به خروج سم از بدن و يا شستشوي معده اقدام مي‌كنيم" به نظر شما اين عقيده تا چه حد صحيح و منطقي به نظر مي‌آيد؟Read more

آثار علمي اساتيد

پژوهشي در سند و محتواي زيارت عاشورا
نويسنده: بهروز يدالله پور
ناشر: دفتر نشر معارف
نوبت چاپ: اول ـ 1387
بها: 1200 تومان
تلاش نويسنده در اين نوشتار آن است تا براي پرسش‌هاي ذيل پاسخي به اختصار فراهم سازد: 1. آيا «زيارت عاشورا»، زيارتي مستند و قابل اعتماد است و صدور آن از معصوم(ع) صحت دارد؟؛ 2. فلسفه زيارت ائمه اطهار(ع) و پاداش فراوان بر آن چيست؟
آيا لعن‌هاي وارده در زيارت عاشورا، با ادبيات قرآن مجيد و روايات و نهج‌البلاغه سازگاري دارد؟Read more

تازه هاي كتاب

تاريخ عمومي حديث، ويراست جديد
نويسنده: دكتر مجيد معارف
ناشر: انتشارات كوير
نوبت چاپ: دوم ـ 1387
بهاء: 5700 تومان
اين اثر در دو بخش اصلي و يك بخش مقدماتي به بررسي و سيري در تاريخ حديث اهل سنت و شيعه پرداخته، اطلاعات سودمندي را در اين‌باره فراروي خوانندگان قرار داده است.
نويسنده محترم پس از گذشت يك دهه از چاپ نخست،‌ به اصلاحات اساسي در اين اثر اقدام نموده كه اهم آن بدين شرح است: اصلاح نظام ساختاري و بهره‌گيري از شاخصه‌هاي كمي و نظام درختي، اضافات و اصلاحات، تقويت منابع و مستندات، تقويت بعد تحليلي كتاب و نمايه‌سازي.

بررسي‌هاي اسلامي (2جلد)
نويسنده: علامه سيد محمد حسين طباطباييRead more

نرم‌افزارهاي آموزشي ويژه اساتيد معارف اسلامي

واحد تكنولوژي آموزشي دانشگاه معارف اسلامي به منظور ارتقاي سطح علمي اساتيد گروه معارف اسلامي دانشگاه‌هاي دولتي و آزاد اسلامي سراسر كشور كه داراي مجوز تدريس از معاونت اموراساتيد و دروس معارف اسلامي مي‌باشند نرم‌افزار سخنراني‌های همايش اخلاق اسلامي در دانشگاه را با عنوان عرفان عملی در اسلام با تعداد 8 عدد (VCD ) با قیمت هر سی‌دی 1200 تومان عرضه مي‌نمايد. علاقمندان مي‌توانند با تكميل فرم پيوستي و ارسال آن به آدرس زير اقدام نمايند و يا به شماره 7747240 ـ 0251 فاكس نماييد. (همراه حواله بانكي)
عرفان عملی در اسلام
کد رسانه عنوان سخنرانRead more

راه اندازي وبلاگ

نام نویسنده: 
مهدي بهاري

يکي از ويژگي‌هاي جذاب اينترنت ارائه خدماتي است که شما را قادر مي‌سازد با مخاطبان خود ارتباط متقابل برقرار نموده و از ديدگاه‌هاي همديگر آگاه شويد. فضاي اينترنت مي‌تواند ابزاري رايگان در اختيار هر نويسنده و يا صاحب قلمي قرار دهد تا او بتواند با استفاده از آن فضاي مجازي، عقايد، اخبار و ديدگاه‌هاي خود را دربارة موضوعات مورد علاقه بيان نمايد. وبلاگ (Weblog) و يا بلاگ (Blog) نمونه‌اي در اين زمينه است كه مورد توجه علاقه مندان قرار گرفته و ما امروزه شاهد رشد و گسترش چشمگير آن هستيم.Read more

روانگويي قرآن

بنده توصيه‌اي ندارم، فقط به عنوان معلم قرآن چند آيه مي‌خوانم تا جلسة شما را قرآني كنم:Read more

اخبار نهاد

نتايج ارزشيابي حضوري نيمسال دوم سال تحصيلي 87-86 در يك نگاه
موضوع تعداد/ مقدار توضيحات
1. تعداد اساتيد ارزشيابي شده 247 نسبت به نيمسال اول 19% كاهش داشته است.
2. تعداد گزارش‌هاي حضوري 499
3. معدل كل 02/3 نسبت به نيمسال اول 04/0 رشد داشته است.
4. بالاترين حيطه اخلاقي 46/3
5. پايين‌ترين حيطه روشي 79/2
6. بالاترين دانشگاه‌ها شمال غرب 20/3
7. پايين‌ترين دانشگاه‌ها كرمانشاه و كردستان 78/2
8. كل توصيه‌هاي ارسالي 737 تقريباً به ازاي هر استاد 3 توصيه
9. كل نقاط قوت 480 بيشترين نقاط قوت مربوط به حيطه رفتاري و كمترين آن مربوط به حيطه تأثيرگذاري است.Read more

دشمن شناسي از منظر مقام معظم رهبري

نام نویسنده: 
علی اخترشهر

پـيـروزي انـقـلاب اسـلامـي ايران به رهبري امام خميني (ره) يكي از بارزترين رخدادهاي قرن بيستم به شمار مي‌رود. انقلابي كه در ابعاد گوناگون، منشاء پيامدهاي بنياني و شگرفي در سـطـح جهان گرديد و علاوه بر آن كه به انسان‌ها كرامت، به مسلمانان شوكت و به مؤ منان عزّت و عظمت بخشيد، در ايران بر منافع بيگانگان خط بطلان كشيد.Read more

اخبار علمي و صنفي

برگزيدگان جايزه كتاب سال
اسامي كامل برگزيدگان بيست و ششمين دوره جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي و شانزدهمين دوره جايزه جهاني كتاب سال منتشر شد. برگزيدگان اين دوره جوايز خود را از محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهوري اسلامي ايران دريافت كردند.
به هريك از برگزيدگان جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي 50 سكه بهار آزادي داده شد.
برگزيدگان بيست و ششمين دوره جايزه كتاب سال در بخش ترجمه آثار زير انتخاب شدند:
حوزه دين: در رشته حديث، سيد محمد مهدي جعفري براي ترجمه كتاب «نهج‌البلاغه». در رشته اديان ديگر، ابوالقاسم اسماعيل‌پور براي ترجمه كتاب «دانشنامه اساطير جهان».Read more

Syndicate content