try another color:
60% 70% 80% 90% تغییر اندازه فونت متن:
امروز: جمعه, 24 آبان, 1398

شماره 55 - فروردین اردییهشت87

مراكز مجازي پاسخگويي

اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها (WWW.Porseman.org)
اين مركز با بهره‌گيري از فرهيختگان حوزه و دانشگاه زمينه مناسبي را براي پرسشگري مخاطبين، به ويژه دانشجويان در مسائل اعتقادي، اخلاقي، احكام، سياسي، روانشناسي، فرهنگي و اجتماعي فراهم نمود كه از ابتداي تأسيس اين اداره در سال 1373 تا كنون به بيش از 75هزار پرسش دانشجويي پاسخ داده است.
فعاليت‌هاي مجازي اين اداره عبارتند از:
الف)‌ گفتگوي زنده با اساتيد
با استفاده از نرم افزار ياهو مسنجر،‌ با شناسه Porsemannahad هر شب غير از روزهاي تعطيل.
لينك برنامه گفتگوي زنده با اساتيد
http://porseman.org/qaRead more

آيا رأي مردم در رفراندوم به جمهوري اسلامي

نام نویسنده: 
محمدرضا باقرزاده
زیر عنوان: 
براي نسل‌هاي بعد هم الزام‌آور است؟

حق حاكميت ملي و رابطه اين حق با تبدل نسلها از موضوعات مهمي است كه در هر جامعه‌اي ممکن است مطرح باشد و در جامعه ما هم اين موضوع مطرح شده و اذهان بسياري را به خود مشغول ساخته است. به عبارت ديگر، حق حاكميت بر سرنوشت گاه براي نسلهايي مطرح است كه در دوراني پا به عرصه وجود نهاده‌اند كه نظام سياسي شكل گرفته و قانون اساسي رسميت يافته و آنان نقش مستقيم در تحقق آنها نداشته‌اند. در اينجاست كه بايد پاسخ داد آيا نسل‌هاي بعدي جامعه حق حاكميت دارند؟ اگر دارند چگونه مي‌توانند آن را در گزينش نظام سياسي اعمال كنند؟ اگر نظام سياسي موجود را نخواهند چه بايد بكنند؟Read more

جلوه‌هاي معلمي استاد شهيد مطهري

زیر عنوان: 
از زبان شاگرد او حجت‌الاسلام فاكر

( به نظر شما ويژگي‌هاي مهم استاد از لحاظ تعليم و تدريس چه بود؟
( در مقام تدريس، استاد چند خصيصه روحي داشت كه بسياري از موفقيت‌هاي ايشان در زمينه تعليم، مديون اين خصايص بود:Read more

شاخص‌هاي تدريس موفق(3)

نام نویسنده: 
اداره ارزشيابي‌معاونت اموراساتيد

شاخص‏هاي اختصاصي درس فلسفه اخلاق:
1‌ـ‌ به روز بودن اطلاعات و توجه به شبهات جديد در زمينة فلسفه اخلاق:
يكي از عواملي كه در مقبوليت بيشتر محتواي درس، توجّه مضاعف فراگيران به آن، شكوفايي استعدادها و خلاقيّت آنان تأثير دارد اين است كه محتواي درس، منعكس‌كننده تازه‏هاي علمي و شبهات جديد مربوط به بحث باشد و اساتيد محترم با مطالب و مباحث جديدِ مناسب با گرايش مورد تدريس آشنا باشند.Read more

يكي چون هزار

نام نویسنده: 
"غ. گ."

غ. گRead more

خدمتگزار باشيم يا ارباب؟

نام نویسنده: 
الف. ف . اميدوار

منزلي را ‌مي‌‌شناختم كه در آن يك ارباب پولدار زندگي ‌مي‌‌كرد و در اين منزل خدمتگزاران زيادي با شرح وظايف و مسئوليت‌هاي مختلف وجود داشتند كه اين خدمتگزاران زير نظر يك سرخدمتكار دلسوز و امين، فعاليت مي‌كردند؛ روزها ‌مي‌‌گذشت و وضعيت اين خانه خوب و مطلوب بود؛ امورات، همه بر وفق مراد صاحبخانه ‌مي‌‌گذشت. هر يك از خدمتگزاران به خوبي به مسئوليت‌هاي خود عمل ‌مي‌‌كردند و هر گاه به هر دليل يكي از آنها كم كاري و تخلفي ‌مي‌‌كرد توسط ارباب و با راهنمايي سرخدمتكار با تنبيهي مناسب روبرو گشته و مجدداً به وظايف خود ‌مي‌‌پرداخت.Read more

آثار علمي اساتيد

مكتب بازگشت
مؤلف: مصطفي اسماعيلي
ناشر: اشك ياس
نوبت چاپ: اول ـ 86
قيمت: 2600 تومان
كتاب «مكتب بازگشت؛ نقش توبه در سقوط مجازات» با هدف بررسي نقش توبه در اسقاط تنبيه و مجازات به رشته تحرير درآمده تا نشان دهد كه اسلام با مجرمي كه از عمل خود پشيمان گشته چه برخورد و برنامه‌اي دارد.
اين اثر در پنج فصل با عناوين زير تنظيم شده است: عوامل سقوط مجازات؛ توبه؛ توبه در حقوق جزا؛ اسلام و سقوط مجازات؛ قاضي و احراز توبه.

اسلام و توسعه
مؤلف: علي اخترشهر
ناشر: پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي
نوبت چاپ: اول ـ 86
قيمت: 2800 تومانRead more

تازه هاي كتاب

امامت در بينش اسلامى
مؤلف: علي رباني گلپايگاني
ناشر: بوستان كتاب
نوبت چاپ: اول ـ 1386
قيمت: 4500 تومان
امامت، يكى از اصول بنيادين اسلامى است كه اصول ديگر در پرتو آن، تفسير و تبيين مى‏شود. مذاهب اسلامى، هر يك به نحوى آن را با عقايد خود، پيوند داده‏اند، اما در شيعه، برجستگى خاص دارد؛ به طورى كه اين مذهب را به«اماميه» مشهور ساخته است.
اثر حاضر، امامت را در بينش اسلامى در اين فصل‏ها مى‏كاود: تعريف، جايگاه و ضرورت امامت، مقامات و رسالت‏هاى امام، انتصاب يا انتخاب امام، بررسى آيات و روايات امامت، عصمت ائمه، شخصيت معنوى امامان(ع) و علم ائمه.

امت مسلمان؛ ديروز، امروز
مؤلف: غلامرضا گلي زوارهRead more

تازه‌هاي نرم افزار

نرم افزارهاي آموزشي ويژه اساتيد معارف اسلامي
واحد تكنولوژي آموزشي دانشگاه معارف اسلامي به منظور ارتقاي سطح علمي اساتيد گروه معارف اسلامي دانشگاه‌هاي دولتي و آزاد اسلامي سراسر كشور كه داراي مجوز تدريس از معاونت امور اساتيد مي‌باشند، نرم‌افزارهاي زير را با تخفيف 70% عرضه مي‌نمايد. علاقمندان مي‌توانند با تكميل‌ فرم پيوستي و ارسال آن به آدرس زير اقدام نمايند و يا به شماره 7747240-0251 فاكس نمايند.
ليست نرم افزارها
کد رسانه عنوان مبلغ كل به تومان مبلغ قابل پرداخت با تخفيف(تومان)
12/20 درختواره فقه (عرضه نمودار درختي 58 باب از ابواب فقه اسلامي) 20000 6000Read more

Syndicate content