try another color:
60% 70% 80% 90% تغییر اندازه فونت متن:
امروز: جمعه, 3 خرداد, 1398

اخبار فرهنگي ايران و جهان

Send to friendSend to friend

فيلم ضداسلامي فتنه در يك نگاه
«در خيابان‌ها راه برويد و ببينيد آنها (مسلمانان) به کجا ‌مي‌روند. زمان زيادي طول نخواهد کشيد که در ‌مي‌يابيد آنها گويي در کشور خودشان زندگي ‌مي‌کنند. اين يک جنگ است و تنها دراين ميان ما از خودمان دفاع ‌مي‌کنيم وگرنه به جايي ‌مي‌رسيم که مساجد از کليساها بيشتر خواهد شد.» (گيرت وايلدرز، سازنده شبه مستند فتنه)
از موضوعاتي که در سال‌هاي اخير به عنوان بخش گسترده‌اي از مسائل اجتماعي و فرهنگي در جوامع اروپايي مطرح است، حضور اسلام به عنوان ديني شناخته شده در فضاي حاکم بر اجتماع و زندگي اروپاييان است. اين همزيستي فرهنگي اسلام با ساير اديان ديگر در اروپا سابقه و تاريخچه‌اي پر رونق دارد اما در سال‌هاي اخير و خصوصا پس از حوادث يازدهم سپتامبر اين ارتباط فرهنگي به يکباره و با دخالت لابي‌هاي فعال مستقر در مراکز تاثيرگذار اقتصادي، سياسي و فرهنگي به هم خورد و وضعيت به صورتي پيش رفت که جامعه مسلمين متحمل بيشترين فشارهاي اجتماعي در طول چندين دهه گذشته شد. اين روند پرشتاب عليه اسلام در اروپا در سال 2007 با انتشار سبک جديد و بي سابقه‌اي از تبليغات ضداسلامي در قالب انتشار و چاپ فراگير کاريکاتور‌هاي موهن نسبت به پيامبر عظيم الشان اسلام به اوج خود رسيد که در بسياري از کشورهاي غربي و البته اسلامي خشم مسلمين را برانگيخت.
آنچه امروز به عنوان پروژه‌اي جديد براي اين روند تهاجم گونه سازمان يافته، حرکت تازه ديگري عليه اسلام است. اين اقدام جسورانه در ماههاي آغازين سال 2008 ميلادي با به نمايش گذاشتن فيلمي شبه مستند عليه اسلام بار ديگر فتنه‌اي جديد را نه تنها بر ضد زندگي و حضور اجتماعي مسلمين در غرب بلکه عليه ايدئولوژي اسلامي و مباني نظري اسلام نظير مفهوم حيات‌بخشي چون «جهاد» و مهمتر از آن تقبيح «قرآن» به عنوان مانيفستي ضدحقوق بشري به نمايش در آورد.در همين راستا بوده است که سال گذشته گيرت وايلدرز سياستمدار هلندي پيشنهاد طرحي ‌مي‌دهد مبني بر اينکه مسلماناني که ‌مي‌خواهند در هلند اقامت داشته باشند، بايد نيمي از قرآن را پاره کنند چراکه نيمي از اين کتاب ديني را تعاليم خطرناک و انديشه‌هاي تروريستي فرا گرفته است و او بود که براي نخستين بار از قرآن به عنوان کتاب فاشيسم ياد کرد.
«فتنه»عنوان فيلم کوتاه و شبه مستندي است که در فضاي يکي از سايت‌هاي ويدئويي قرار ‌مي‌گيرد و در مدت دو ساعت پس از انتشار آن بيش از يک ميليون و ششصد هزار بازديد کننده داشته است. سازنده اين فيلم از سياستمداران مطرح هلندي و از بنيانگذاران حزب ائتلاف براي آزادي و همچنين از طرفداران شناخته شده قوانين منع مهاجرت خصوصا مهاجرت‌هايي که از کشورهاي غير غربي صورت ‌مي‌پذيرد ‌مي‌باشد.
از دلايل آشكار نفوذ سياست‌هاي صهيونيستي در انتشار اين فيلم به اعتراف سازنده آن در مطبوعات هلندي زبان، ملاقات‌هاي وي با مقامات موساد و البته اولمرت و شارون و همينطور ديدارهاي متعدد و پي در پي او از تل آويو ‌مي‌باشد.
اين فيلم کوتاه در پانزده دقيقه تنظيم شده است. موسيقي متن فيلم و چرخش‌هاي گزينشي دوربين و بخش‌هاي منتخب از حوادث يازدهم سپتامبر و انفجار قطار در مادريد و تصاوير دلخراشي از قربانيان حوادث مذکور به نوعي تلاش براي استراتژي مظلوم نمايي در برابر اذهان عمومي ‌مي‌باشد.فيلم با هشدار نسبت به حوادث تکان‌دهنده آغاز ‌مي‌شود.اولين نما به تصوير قرآن اشاره دارد که گويي فتنه، برگي جا مانده از قرآن کريم است و همينطور در ادامه در پنج بخش و با اشاره به برخي آيات و سوره‌هاي قرآن (انفال،نسا،محمد)، مفاهيم ضداسلامي را به جلو ‌مي‌برد و در قسمت پاياني پيام نهايي(stop slamisation) به مخاطب تزريق ‌مي‌شود.بدنه اصلي فيلم در پنج نما طراحي شده است.
بخش اول در جلب توجه مخاطب به مفاهيمي چون ماهيت تروريستي اسلام و درآميختگي اسلام با خشونت تاکيد دارد.
بخش دوم اشاره مستقيم به يهود ستيزي مسلمين و همينطور جهاد في سبيل الله به عنوان حرکتي براي مقابله با يهوديان معرفي ‌مي‌گردد.
بخش سوم با تصوير محمد بويري آغاز ‌مي‌شود،جواني که تئودور ون گوک فيلمسازي که به اسلام توهين کرده بود را به قتل رساند. در اين بخش قسمتي از مصاحبه وي را نشان ‌مي‌دهد که ‌مي‌گويد: اگر فرصت فرار از زندان را داشتم و اين موقعيت را داشتم که آن کار را دوباره انجام دهم، والله همان کار را دقيقا انجام خواهم داد.
بخش چهارم اشاره کوتاهي به مقوله تغيير دين دارد و همين طور مزيت و برتري اسلام بر ساير اديان به صورتي که خروج از اين آيين برابراست با مجازات اعدام که در اين بخش هيچ منطق و دليلي براي اين موارد ذکر نشده است.
بخش پنجم با سخنان مرحوم آيت‌الله مشکيني در يکي از نماز‌هاي جمعه قم آغاز ‌مي‌شود که اسلام را به عنواني ديني که قابليت مديريت جهاني را دارد،معرفي ‌مي‌کند. در ادامه به قسمتي از صحبت‌هاي رييس جمهور ايران اشاره دارد که وي هم پيام انقلاب را پيامي جهاني قلمداد ‌مي‌کند و اينکه اين پيام در جغرافيا و زمان، محدود نمي شود. پيام اصلي اين قسمت توجه به انتشار سراسري و گسترده اسلام در جهان است که از آن با عنوان پروژه‌اي ضد تمدن غرب ياد ‌مي‌شود.
بخش بعدي فيلم از متن قرآن خارج ‌مي‌شود و به آينده اسلام در اروپا و هلند اشاره دارد. نمايش آمار جمعيت مسلمين در اروپا که بنا بر ادعاي اين فيلم به پنجاه و چهار ميليون نفر مي‌‌رسد، در پس تصوير زني مسلمان و محجبه در خيابان به مخاطب عرضه ‌مي‌گردد.فيلم با پاره کردن سخيفانه برگي از قرآن به پايان خود نزديک ‌مي‌شود.اين فيلم با پيام نهايي توقف اسلام گرايي و يا اسلامي سازي (stop slmisation) به پايان ‌مي‌رسد.
آنچه اين بار در قالب فتنه اي جديد طراحي شده است، تنها بخش کوچکي از يک پروسه ضد اسلامي در غرب و ادامه دهنده توهين به مقدسات مسلمين در اروپاست.فتنه‌هايي که در پس چهره‌هاي خندان نمايندگان پارلمان‌هاي کشورهاي اروپايي جا خوش کرده است. گويا عده‌اي از ترس سقوط دولت‌هاي آزادي محور و پشتيبان حقوق بشرشان به استراتژي فرار از جلو متوسل شده اند و لحظه‌اي را براي تضعيف اسلام در غرب ضايع نمي کنند. اگر اين نبود، چندي پيش موسسات تحقيقات اجتماعي بروکسل اعلام نمي کردند که تا بيست سال آينده، اسلام دين اول مردم پايتختهاي اروپايي خواهد شد. ترس از اشاعه اسلام در ميان مردم فرهيخته و دانشگاهيان اروپايي در نگاه اول در بردارنده مشي حق طلبي، و از زاويه ديگر واکنشي خصمانه نسبت به سياست‌هاي دولت‌هاي اروپايي محسوب ‌مي‌شود.اين امري ثابت شده است که هر چه تبليغات عليه اسلام رونق بگيرد، دسته دسته بر مسلمانان افزوده خواهد شد و اتحاد و وحدت مسلمين با خداوند، کتاب و پيامبري واحد بيشتر تقويت ‌مي‌شود.
منبع: تابناك
حكومت موروثي و علماي مصر
اگر حسني مبارک حکومت را براي پسرش به ارث بگذارد، کاري را انجام داده است که بهتر از او هم، همان کار را انجام داد (منظور معاويه است که پسرش يزيد را به جانشيني خود گماشت)؛ ولي کسي اعتراض نکرد! پس شما چه مي‌‌گوييد و چرا اعتراض مي‌‌کنيد؟!
جمعيت انصارالسنه در استان دمنهور در شمال پايتخت مصر، فتوايي مبني بر بي‌اشکال بودن ارث بردن حکومت توسط جمال مبارک از پدرش حسني مبارک صادر نموده است. شيخ محمود لطفي عامر که رييس اين جمعيت سلفي و کسي است که اين فتوا را صادر کرده مي‌‌گويد: اين فتوا نه بدعت است و نه اجتهاد جديدي محسوب مي‌‌شود، بلکه اين کاري است که «سلف صالح» (اصطلاحي که سلفي‌ها زياد بکار مي‌‌بندند و منظور صحابه قرون اوليه تاريخ اسلام است) در 3 قرن اوليه تاريخ اسلام انجام مي‌‌داده‌اند. عامر همچنين ضمن تأکيد بر اينکه اين فتوا براي جلوگيري از فتنه و درگيري بر سر حکومت صادر شده گفت: اگر جمال مبارک به حکومت برسد ما سلفي‌ها از او اطاعت خواهيم کرد. من درباره صلاحيت جمال مبارک صحبت نمي‌کنم. اين مسئله به من مربوط نيست!! من فقط راجع به موضع شرعي در برابر نظام حکومت صحبت مي‌‌کنم. وي ادامه داد: حسني مبارک «اميرالمومنين» است! وی مدعي شد: اين لقبي است که در احاديث صحيح از پيامبر(ص) به ما رسيده است. مسلمانان هم در طول تاريخ حاکمان را چه صالح و چه غير آن به اين اسم مي‌‌خوانده‌اند!! بنابر قاعده‌اي که امام احمد هم در «اصول السنه» به آن تصريح کرده است، بايد از اميرالمؤمنين(حاکم) اطاعت کرد و نبايد عليه او شوريد، چه با بيعت به حکومت رسيده باشد چه با زور! چه عادل و نيکوکار باشد چه نباشد! وي از مخالفان خواسته است اگر مي‌‌توانند شاهد ديني بر خلاف حرف او بياورند.
منبع: شيعه نيوز

دانشجویان محجبه تركیه در دانشگاه‌ها
در مدتي كه با فشار ارتش و لائيك‌هاي تركيه، حجاب در دانشگاه‌هاي اين كشور ممنوع شده بود، عده‌اي از دختران متدين بنا بر فتواي يكي از علماي اين كشور، موهاي خود را تراشيده و با كلاه گيس به دانشگاه مي‌رفتند تا با اين روش، علاوه بر حفظ پوشش، امكان ورود به دانشگاه‌ها را داشته باشند.
گفتنی است که چندی پيش، لغو قانون ممنوعيت حجاب در دانشگاه‌ها با رأي قاطع 403 موافق، مقابل تنها 107 رأي مخالف به تصويب پارلمان تركيه رسيد. حزب اعتدال و توسعه، مشکلي براي اصلاح اين قانون نداشت. آنها 410 كرسي از 550 كرسي احزاب پارلمان را دارند و اين در حالي است كه تنها 367 رأي براي اصلاح اين قانون لازم است.
حزب جمهوري خلق تهديد به جنگ دوباره براي اصلاح اين قانون كرده است.
منبع:‌ تابناك

ايران، پايتخت عمل جراحي بيني جهان
يک نشريه معتبر انگليسي به بررسي عمل جراحي زيبايي بيني در ايران پرداخته است. مجله انگليسي «نيو استيت من» در جديدترين شماره خود آورده است:«در سالهاي اخير، ايران «پايتخت عمل جراحي بيني جهان» نام گرفته است. آمارها نيز بي‌نظيرند: در سال 2006، حدود 35 هزار عمل زيبايي بيني فقط در تهران انجام شد، در حالي که در انگلستان 6 هزار عمل صورت گرفت.» اين نشريه مدعي است که: «رسانه‌هاي غربي اين آمار و ارقام را سندي بر تجاوز غرب‌گرايي به ايران مي‌‌دانند: ايرانيان خواهان دريافت زيبايي هاليوودي‌اند و نه نظم ايران!»
بنابراين گزارش، تحقيقي از دانشگاه آکسفورد اين نظريه را رد مي‌‌کند. سارا لنيان، يک ايراني متولد انگليس، با بيش از 40 جراح پلاستيک و بيمار ديدار کرده است و يافته‌هاي وي مي‌‌گويد: «با وجود اينکه اکثر بيماران رينو پلاستي (عمل جراحي بيني)، سکولار هستند اما از نظام اسلامي ايران نيز حمايت مي‌‌کنند.» لنيان مي‌‌گويد: «من از يک جراح ديدن کردم که بيش از سه نفر از بيمارانش چادر پوشيده بودند.»
به گزارش «فردا»، نيو استيت من در ادامه مي‌‌آورد: «ايران هميشه فرهنگي نگران دارد، نگران از تصوير؛ لغتي در فارسي هست به نام آبرو که به تصوير اجتماعي فرد مرتبط است. ما چنين لغتي در انگليسي نداريم.» لنيان مدعي مي‌‌شود که در مصاحبه با دکتري متوجه شد که وي دو زن را عمل جراحي بيني کرده است و آنها به اصرار مادر شوهرشان به عنوان پيش شرطي براي ازدواج، مجبور به عمل بيني شده‌اند!!
منبع: فردانيوز

نتیجه عکس اهانت
يك مسيحي از كشور فيليپين، با تكرار انتشار كاريكاتورهاي توهين آميز عليه پيامبر (ص)، اسلام آورد! به گزارش سايت روسي mignews.com اين تازه مسلمان فيليپيني، مهم‌ترين دليل مسلمان شدن خود را توهين‌هاي مشابه و مکرري اعلام کرده است که عليه مقدسات اسلامي تكرار مي‌‌شوند، در حالي كه مسلمانان تاكنون به هيچ ديني توهين نكرده‌اند و به تمامي پيامبران الهي احترام مي‌‌گذارند.
اينجاست كه ديگر بار بر اين كلام صحه گذاشته مي‌‌شود كه: «يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُون؛ مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گرچه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد.» صدق الله العلي العظيم.
منبع: ابنا

نوه گاندي: از دست لابي صهيونيستي استعفا دادم
نوه مهاتما گاندي رهبر جنبش استقلال‌طلبانه هند، که رياست يکي از مؤسسات حقوق بشر و صلح جهاني در آمريکا را برعهده داشت با اعلام به ستوه آمدن از نفوذ لابي‌هاي صهيونيستي و اقدامات اسرائيل در حوزه بين‌الملل، از پست خود استعفا داد.
آرون گاندي 75 ساله که در دانشگاه روچستر درنيويورک هم کرسي تدريس دروس جنگ‌هاي نرم را در اختيار دارد، با درج مقاله‌اي در وبلاگ روزنامه واشنگتن پست از سمت خود استعفا داد.
به گفته آرون گاندي، رژيم صهيونيستي با طرح مسئله هولوکاست اقدام به بيرون کردن رقباي خود از صحنه کرده است و مي‌خواهد کشورهايي را که اين ادعا را نفي کنند به انزوا بکشاند، اما به ديگر کشورهايي که اين ادعا را بپذيرند، سلاح و بمب مي‌‌فروشد. وي اسرائيل را رژيمي خواند که بقايش را تنها با زور اسلحه و بمب مي‌‌تواند حفظ کند و آمريکا ترويج کنندة فرهنگ خشونتي است که بازيگر اصلي آن رژيم صهيونيستي و يهوديان مي‌‌باشند.
گفتني است چندي پيش هم «توشر گاندي»، پسر مهاتما گاندي، در گفتگو با روزنامه ايراني «تهران تايمز» اظهار داشته بود لابي صهيونيست در گذشته از گاندي چهره‌اي منفور ارائه داده بود.
منبع:‌ رجانيوز

نماز و ميدان مغناطيسي
آنگونه كه از تصاوير به دست آمده از ميدان مغناطيسي زمين پيداست، به طور شگفت‌انگيزي اگر انسان در هر نقطه از زمين رو به قبله بايستد ميدان مغناطيسي بدنش بر ميدان مغناطيسي زمين منطبق مي‌گردد و در مدتي كه در نماز است ميدان بدنش منظم مي‌شود. يكي از نكات بسيار جالبي كه پروفسور بور به آن دست يافت اين بود كه دريافت در بدن تمام دانشجويان مؤنث، ماهي يكبار تغيير ولتاژ شديد ايجاد مي‌شود و ميدان بدن به منظم‌ترين حالت خود مي‌رسد و به همين دليل است كه زنان نيازي ندارند در اين مدت نماز بخوانند. اخيراً هم كشف شده است كه قلب زنان منظم‌تر و قوي‌تر از مردان مي‌زند و دليل آن همين تغيير ولتاژ است.
همچنین بارهاي زائد كه در اثر تحريكات الكتريكي اعصاب به وجود مي‌آيند هم بر ميدان بدن و هم بر امواج مغزي اثر سوء دارند و اين اثرات در نواحي‌اي كه اعصاب در آن تحرك بيشتري دارند، خطرات جدي‌تري ايجاد مي‌كنند و بايد هر چه سريع‌تر از آن نواحي دور شوند. به طرز حيرت‌آوري مي‌بينيم كه اين نواحي دقيقاً همان نواحي‌ای هستند كه در وضو شسته مي‌شوند و بنابر تحقيقات صورت گرفته، بهترين راه دفع اين بارهاي زائد، استفاده از يك مادة رساناست كه سريع‌ترين و ارزان‌ترين و بي‌ضررترين ماده براي اين كار، آب است و جالب اينجاست كه آب هر چه خالص‌تر باشد سريع‌تر بارهاي ساكن را از بدن ما به اطراف گسيل مي‌دهد و هيچ مايعي مثل آب خالصي كه در وضو به انسان سفارش شده اين اثر را ندارد.
با دفع بارهاي زائد بدن در وضو امواج مغزي در ايده‌آل‌ترين حالت قرار مي‌گيرند. علاوه بر آن حالت تمركزي كه در هنگام نماز در انسان به وجود مي‌آيد، تشعشع امواج آلفا و نيز توانايي مغز در توليد اين امواج را افزايش مي‌دهد.
منبع: نشريه راه قرآن

من رب شما هستم !
در اين جلسه نيز فردي گريه‌کنان به او مي‌گويد: «من خيلي بدبختم، احمق هستم، اگر مرا از خانه‌ات بيرون کني من کجا بروم؟ به من بدبخت کمک کن، مرا رها نکن و... ». او خود به مريدانش مي‌گويد: «ديروز پيرمردي مشکلي داشت، گفتم بيا پيش من... نگاه به ديگران نکن، برو رب خودت را بشناس، برو کتاب من را بخوان، قبل از خواب از خدا بخواه که من را به تو بشناساند... ». «... شما احمق هستيد، شما نمي‌فهميد... من فقط مي‌فهمم... همه بايد «رب» خودمون را بشناسيم. چوپان، «رب» گوسفندان است و راه را نشان مي‌دهد. من هم چوپان شما هستم... من در دل شما علم اخلاق و عرفان مي‌ريزم، پس من رب شما هستم... شما بايد رب خودتون را بشناسيد. من حاضرم توي ميدان... جلوي چشم همه در آتش بروم و از آن طرف بيرون بيايم... به من در عالم معنا گفتند، هر چه مي‌خواهي بداني سوره واقعه را بخوان، شما هم بخوانيد و نرويد مهماني، فيلم بد نبينيد، مثل خروس، سگ، ميمون و... من نمي‌گويم مهماني نرويد، بياييد در اين مجلس، برويد دنبال عرفا».
اظهارات بالا متعلق به فردي به نام «ي.ق» از رهبران فرقه صوفیه «کميليه» است که در يکي از جلسات هفتگي خود، خطاب به مريدانش اظهار مي‌‌کرد. گفتني است، این افراد شیاد با ادعاي معرفت و عرفان، افراد ساده‌دل و به ويژه‌ زنان را شکار می‌کنند.
اين در حالي است که موج عوام‌فريبي و سوء استفاده از اعتقادات مذهبي مردم در سال‌هاي اخير در برخي از مناطق به ويژه شهرهاي اطراف استان تهران و شهرستان‌های جنوب سير صعودي به خود گرفته و هر از چند گاهي، خبر دستگيري يکي از آنها و موج گسترده شاکيان اغفال شده در رسانه‌ها به گوش مي‌رسد.
منبع: فردانيوز

گسترش مصرف «کراک» در مدارس ابتدايي
کراک برخلاف هروئين، ترياک و حشيش و... بو ندارد و مصرف آن بسيار آسان است. آنچنانکه يک يا دو دقيقه پس از مصرف آن در يک محيط در بسته و کوچک نيز، کسي متوجه نخواهد شد.
مصرف مواد مخدر در بين دانش‌آموزان برخي مناطق تهران رو به افزايش است. يکي از نهاد‌هاي اجتماعي اخيراً در گزارشي، خبر از رشد مصرف ماده مخدر «کراک» در بين دانش آموزان مقطع ابتدايي داده است.
اين در حالي است که طبق آخرين آمار اعلام شده، در بين معتادان کشور، دانش آموزان نيز مشاهده مي‌‌شوند و از آن مهم‌تر اينکه بسياري از دانش آموزان با مواد مخدر صنعتي و جديد همچون «شيشه» و «کراک» کاملاً آشنا هستند.
گفتني است کراک، نوعي هروئين است که تا حد امکان اشباع شده يعني يک گرم کراک از ۱۰ تا ۱۰۰ گرم هرويين به دست آمده است و اعتياد آن نسبت به هروئين بسيار شديدتر و ترک آن بسيار مشکل‌تر است.
براساس تحقيقات به عمل آمده الگوي اعتياد در کشور به سرعت در حال تغيير است و مصرف مواد جديد همچون کراک رو به رشد است، به طوري که مصرف اين مواد هم اکنون به ۱۵% در بازار مصرف کشور رسيده، اين در حالي است که سهم هروئين با ۴۰ سال سابقه، ۲۱% است و اين زنگ خطري آزار دهنده است.
همچنين اغلب معتادان از سطح تحصيلات پاييني برخوردار بوده و زيرديپلم و ديپلم هستند که اهميت نقش آموزش و پرورش در پيشگيري از اعتياد بسيار حائز اهميت است.
منبع: فردا نيوز

شوراي مقابله با تجارت جنسي در اروپا
سرانجام پس از آسيب‌هاي جدي شيوع تجارت جنسي در كشورهاي توسعه يافته، اولين شوراي مقابله با اين تجارت غيراخلاقي در اروپا افتتاح شد.
تجارت جنسي در جهان پس از قاچاق مواد مخدر و اسلحه مقام سوم را دارد، اما عاملان آن حتي به عنوان جنايتکار هم شناخته نمي‌شوند.
قرار شده است که از قربانيان اين تجارت اعاده حيثيت كنند و از آنها حمايت شود. تا کنون بيش از 15 کشور غير از 47 کشور عضو پارلمان اروپا نيز از اين کنوانسيون حمايت کرده‌اند. 33 عضو خارج از اين کشورها نيز ابراز تمايل خود را از اين کنوانسيون اعلام کرده اند.
اين کنوانيسون، مقابله با تجارت نيروي کار ارزان را نيز شامل مي‌‌شود. جامعه بين المللي ضدبرده‌داري نيز از اين حرکت استقبال کرده است و نظام بهره‌كشي موجود از كارگران كشورهاي جهان سوم در كشورهاي صنعتي را، برده‌داري مدرن خوانده است. بنا بر اعلام اين شورا، سالانه بيش از 600 هزار انسان در اروپا خريد و فروش مي‌‌شوند و اميدوارند که اين کنوانسيون به عنوان سلاح مؤثري عليه برده‌داري مدرن وارد عمل شود.
10 تا 15% اين برده‌های جنسی، زير 18 سال و كودك هستند و همه نوع فعاليت جنسي براي آنها غير قانوني است. همچنين اكثر قربانيان از آلباني، بلغارستان و روماني هستند كه به خاطر نوع سياستهاي وضع شده، فقر زده شده و خانواده از تأمين كار، تحصيل و زندگي رفاهي آنها عاجز است؛ بنابراين به كشورهاي مختلف سرازير مي‌شوند.
منبع: رجانيوز
نفوذ اسلام به قوانين انگليس
به تازگي، دكتر «روان ويليامز»، سراسقف كليساي كانتربري لندن كه از كليساهاي بسيار پرقدرت پروتستان و تأثيرگذار بر دولتمردان بريتانيا به شمار مي‌رود، خواستار تطبيق برخي قوانين حقوقي انگلستان با شريعت اسلامي شد. دکتر «روان ويليامز» گفته بود: هيچ مشکلي ندارد که ما اين قوانين را براي کمک به قوانين کشور در سيستم قضايي خود قانونمند سازيم. تطبيق قوانين حقوقي انگلستان با عناصري از قوانين شريعت اسلام، اجتناب‌ناپذير و حتمي است. او همچنين ادامه داده بود: ابتکارات اسلامي و کشفيات به دست آمده، نشان مي‌دهد که زنان مسلمان، براي ابتياع حقوق خود، از طلاق به سبک غربي خودداري كرده و به جاي آن، طلاق بر پايه شريعت اسلام را براي خود برگزيده‌اند. اين امر طبيعتاً با عصبانيت شماري از مقامات انگليسي روبه‌رو شده، چنان‌كه وزير کشور پيشين دولت توني بلر، آن را فاجعه خوانده است.
كمتر از سي سال پس از پيروزي انقلاب اسلامي، نهضت امام خميني(ره) كه منجر به جان گرفتن مسلمانان در جهان شد، اكنون قوانين اسلامي حتي به انگليس كه زماني چندين كشور اسلامي را تحت استعمار خود داشت نيز نفوذ كرده است.
دکتر «ويليام»، سراسقف اعظم کليساي کانتربري انگلستان که نفوذ فراواني در دستگاه حاکميتي و نيز مردم انگلستان دارد، چندي پيش اعلام نموده بود که بنا بر يک واقعيت، اين موضوع اجتناب‌ناپذير است که مواردي از قوانين شريعت اسلام اکنون در سيستم قانونگذاري انگلستان به رسميت شناخته شده و ذيل قوانين حقوقي اين كشور در جامعه به اجرا گذاشته مي‌شود.
منبع: تابناك

ادعاي شرم‌آور اسقف مسیحی درباره حضرت مسيح (ع)
با وجود پيشنهاد اسقف اعظم كليساي كانتربري مبني بر لزوم اتخاذ برخي از ابعاد شريعت اسلامي در قوانين داخلي انگلستان كه موجب نزديک شدن پيروان دو دين بزرگ آسماني شده است، يک اسقف ديگر ادعاهاي شرم‌آوري را درباره حضرت عيسي بن مريم(ع) مطرح کرده است.
اسقف «جيمز جونز»، در کتاب جديد خود، بي‌شرمانه مي‌نويسد: «در کتاب مقدس، دلايل زيادي مبني بر تمايل به همجنس، در روابط مسيح با برخي حواريونش وجود دارد. اينک روزي رسيده است که بايد اين مطلب را بپذيريم»!!
به نظر مي‌رسد که اين اسقف، با اين تفسير به رأي و توهين سخيف، در واقع تلاش دارد همگام با فعاليت همجنس‌بازان در غرب، انحرافات شخصي خود ـ و ديگر همجنس‌بازان و منحرفان جنسي ـ را توجيه نمايد. به لحاظ معارف و احکام شيعي، تمامي پيامبران الهي(ص) معصوم و مصون از خطا و اشتباه و گناه هستند و چنين اهانت‌هايي به آنان، موجب مهدورالدم شدن توهين‌کننده مي‌گردد.
منبع خبر: ابنا
توهين به حضرت موسي در اسراييل
توهين به مقدسات ديني و پيامبران الهي اين بار در شكل اهانت به حضرت موسي(ع) بروز يافته است: «موسي (ع) تحت تاثير داروهاي روان گردان بوده است.»
با گسترده شدن دامنه اهانت‌ها به مقدسات و پيامبران الهي اين بار يک اسرائيلي به اصطلاح محقق که نتايج تحقيقات مضحكش مدتی پیش منتشر شد؛ معتقد است حضرت موسي (ع) در بالاي کوه سينا بر اثر استعمال نارکوتيک‌هاي قوي دچار توهم شده و با خدا، همصحبت شده است!
اين پژوهشگر در ادعاهاي بي‌شرمانه‌اش، اظهار داشته: ديدن آتش در درختان مشتعل که طبق نص انجيل (و قرآن) باعث نجات جان موسي (ع) شده، ناشي از زياده‌روي حضرت در مصرف مواد روانگردان بوده است.
منبع: ابنا

جنجال بر سر تدريس شيعيان در الازهر
پيشنهاد شيخ الازهر مبني بر لزوم تدريس مذهب شيعي به عنوان يكي از مذاهب مهم اسلامي در دانشگاه الازهر اعتراض برخي مسئولان دانشگاهي و نمايندگان پارلمان مصر را برانگيخت.
یکی از نمایندگان پارلمان مصر با اشاره به پيشنهاد شيخ الازهر در اين باره گفت: پيشنهاد شيخ الازهر پيشنهادي خودسرانه و بدون مشورت با مجمع پژوهش‌هاي اسلامي ارائه شده است. وي همچنين ادعا كرد: تحصيل دانشجويان شيعه در دانشگاه الازهر و همچنين تدريس مذهب شيعه در اين دانشگاه، از هم گسيختگي مذهبي و ايجاد فتنه ميان مذاهب را به همراه خواهد داشت؛ چرا كه اين امر ناخودآگاه موجب مقايسه مذاهب توسط دانشجويان غير شيعه مي‌‌شود!!
يادآور مي‌شود پيش از اين پيشنهاد، بسياري از عراقيان شيعه كه به مصر پناهنده شده‌اند با مخالفت شديد دولت مصر براي ساخت حسينيه روبرو شدند.
در اين راستا مجمع پژوهش‌هاي اسلامي مصر، بسياري از کتب و مجلات شيعيان از جمله کتاب احمد راسم النفيس را مصادره کرد. کتاب مذکور به چگونگي شيعه شدن احمد راسم النفيس، عالم سني كه به تشيع گرويده است، مي‌‌پردازد.
منبع: رجانيوز

چگونگي شيعه شدن صد هزار نفر از وهابيون
دکتر حسام العماد، محقق و پژوهشگر مهدويت از کشور یمن ادعا کرد: با فتواي 39 نفر از بزرگان وهابي مبني بر اينكه امام مهدي (عج) امام دوازدهم است صد هزار نفر از وهابيون شيعه شدند كه در پي اين واقعه آنها فتواي خود را لغو كردند.
حسام العماد، رهيافته به تشيع از مذهب جعلی وهابیت در سومين روز از «همايش صبح قريب» با اشاره به دشمني سرسخت وهابيون با حضرت علي (ع) گفت: اعتقاد به مهدويت با شناخت حضرت علي (ع) رابطه مستقيم دارد و وهابيون به علت عدم اعتقاد به حضرت علي (ع) در اعتقاد به مهدويت شكست خورده‌اند. وي اظهار داشت: گسترش شايعات در حوزه مهدويت، حمايت از مدعيان دروغين مهدويت، توهين به حضرت مهدي (عج) در كتاب‌ها، ماهواره‌ها و سايت‌هاي اينترنتي، فتواي وهابيت در توهين به امام زمان (عج)، توهين و شبهه در نواب اربعه و بازي كردن با نشانه‌هاي حتمي ظهور و ايجاد شك در اذهان شيعيان از اقدامات وهابيون در مبارزه با مهدويت است.
وي هدف وهابيان را مبارزه با شيعيان دانست و اذعان داشت: شك وهابيون در اعتقاد به مهدويت به دليل مخالفت آنها با شيعيان است. با فتواي 39 نفر از بزرگان وهابي مبني بر اينكه امام مهدي (عج) امام دوازدهم است صد هزار نفر از وهابيون شيعه شدند كه در پي اين واقعه آنها فتواي خود را لغو كردند.
منبع: ابنا

تحرکات جديد شيطان‌پرستان
«تنها شيطان خداي ماست و غير او حامي ما نيست»!! این از جمله شعارهايي است که بر ديوارهاي برخی مناطق جنوب تهران به چشم مي‌‌خورد. طي سال‌هاي اخير گروه شيطان‌پرستان با راه اندازي سايت‌هاي اينترنتي و وبلاگ‌هاي متعدد درصدد ترويج انديشه‌هاي خود برآمده‌اند. در ديوارنويسي‌ها و تبليغات آنان، اشکالي با ادغام ستاره، دايره و مثلث نيز ترسيم شده است. اين گروه با نفوذ در برخي از محافل مورد توجه جوانان از جمله موسيقي، درصدد اغفال آنها هستند.
پيش از اين، گروهي از مروّجان شيطان‌پرستي در شهرستان کرج دستگير شدند. اين گزارش حاکي است بيشتر فعاليت اين گونه گروه‌ها در محله‌هاي بسيار مرفه‌نشين و يا فقيرنشين صورت مي‌گيرد.
منبع: شیعه نیوز

تبليغ بهائيت در بنگاه‌هاي اقتصادي
تعدادي از مبلغين فرقه ضاله بهائيت با سوء استفاده از مشکلات اقتصادي برخي از جوانان، آنها را در شرکت‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي خود به کار مي‌‌گيرند. اخيراً تعدادي از مبلغين فرقه بهائيت با راه اندازي کارگاه‌هاي توليدي به جذب جوانان و افراد بي‌بضاعت به شرط پذيرش حضور در مراسمات آنها پرداخته‌اند. در اين بنگاه‌ها علاوه بر اينکه از توان اين جوانان در رسيدن به اهداف مالي خود استفاده مي‌‌کنند، به تبليغ عقايد انحرافي فرقه بهائيت پرداخته و از اين افراد براي حضور در کلاس‌هاي طرح روحي خود دعوت مي‌‌نمايند.
گفتني است به دنبال پيام‌هاي مکرر بيت العدل و تأکيد مصرانه سران تشکيلات بهائيت در ايران، در خصوص ضرورت تبليغ اين فرقه، عناصر بهائي تلاش گسترده‌اي را براي جذب جوانان ايراني آغاز کرده و در اين راستا از هيچ اقدامي فرو گذار نمي‌کنند.
اين اقدامات که با هدايت و برنامه‌ريزي دقيق صورت مي‌‌گيرد، در برخي از استان‌هاي جنوبي و در استان فارس با سرمايه‌گذاري‌هاي کلان اجرا مي‌‌شود.
منبع: جهان امروز
مرکز قرآن درماني در چچن
رييس اداره امور ديني مسلمانان چچن از تأسيس مرکز قرآن درماني در اين کشور خبر داد. خاسميکوف رييس اداره امور ديني مسلمانان چچن در اين باره گفت: با کسب نتايج درخشنده از درمان با قرائت قرآن توسط افرادي که از مشکلات روحي و رواني رنج مي‌‌برند، بحث گشايش مرکز قرآن درماني در جمهوري چچن مطرح شد. وی گفت: معاون مفتي چچن، مدت بسياري است که با درمان بيماران رواني به کمک قرآن نتايج بسيار خوبي را از مراجعين به درمان با اين شيوه کسب کرده است.
وي افزود: آمارها در اين کشور نشان مي‌‌دهد شمار افرادي که از مشکلات روحي و اختلالات عصبي رنج مي‌‌برند در سال‌هاي اخير به سبب عمليات طولاني نظامي در چچن بيش از پيش افزايش يافته است و اين راهي براي درمان اين دسته از بيماران است که از آن رنج مي‌‌برند.
منبع: پگاه حوزه شماره 51