try another color:
60% 70% 80% 90% تغییر اندازه فونت متن:
امروز: پنجشنبه, 8 خرداد, 1399

تازه هاي نشر

Send to friendSend to friend

افعال گفتاري
كتاب «افعال گفتاري» به قلم جان آرسل و ترجمه آقاي دكترمصطفي ملكيان و به ابتكار پژوهشكده فلسفه و كلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي منتشر شد.
افعال گفتاري در دو بخش و هشت فصل روش‌ها و قلمرو، عبارات معنا و افعال گفتاري، ساختار افعال مضمون در سخن، حكايت به عنوان فعل گفتاري، حمل، سه مغالطه در فلسفه معاصر، مشكلات حكايت و استنتاج نگاشته شده است.
اين كتاب در 1400 نسخه و به قيمت 2800 تومان توسط نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي منتشر شده است.

ارتباط با معصومين(ع)
به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، كتاب «ارتباط با معصومين(ع)» نوشته علي باقر شيخاني، از كتاب‌هاي تهيه شده در مركز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيماست كه مركز چاپ و نشر دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم آن را چاپ و منتشر كرده است.
اين كتاب به همت مؤسسه بوستان كتاب در 128 صفحه و به قيمت 1250 تومان چاپ و روانه بازار نشر شده است.
علاقه‌مندان مي‌توانند براي آگاهي بيشتر و تهيه اين كتاب به مراكز فروش مؤسسه بوستان كتاب در سراسر كشور مراجعه و يا با شماره تلفن 7-7742155-0251 تماس حاصل نمايند.

انديشه‌ها و مبارزات «سيد مجتبي نواب صفوي»
به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، كتاب «سيد مجتبي نواب صفوي» به قلم سيد حسين خوش‌نيت يكي از ياران خوش‌قريحه و خوش‌ذوق اين شهيد بزرگوار مي‌باشد كه به همت مركز اسناد انقلاب اسلامي به زيور طبع در آمده است.
كتاب «سيد مجتبي نواب صفوي» در 344 صفحه و به شمارگان 2000 نسخه، به قيمت 2200 تومان در اختيار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
علاقه‌مندان براي تهيه اين كتاب مي‌توانند با شماره تلفن 2211194-021 تماس و يا با صندوق پستي 3896/19395 مكاتبه نمايند.

تجلي قرآن در حماسه عاشورا
به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، كتاب‌ تجلي قرآن در حماسه عاشورا نوشته محسن نورايي، از پژوهشگران دانشگاه علوم اسلامي رضوي به همت اين دانشگاه منتشر شد.
اين كتاب در دو بخش به بيان نشانه‌هاي عمل به قرآن در رفتار و گفتار نقش‌آفرينان حماسه حسيني(ع) پرداخته است. بخش نخست اين كتاب در چهار فصل با عناوين «جري و تطبيق در حماسه حسيني»، «اثرپذيري واژگاني از قرآن»، «تفسير قرآن در حماسه حسيني»، «حضور نمادين قرآن در حماسه حسيني» بروز قرآن در گفتار عاشوراييان رامورد كنكاش قرار داده است.
اين كتاب به همت انتشارات دانشگاه علوم اسلامي رضوي در 134 صفحه، 1500 نسخه و به قيمت 1300 تومان چاپ و در اختياردوستداران كتاب قرار گرفته است. علاقه‌مندان جهت كسب آگاهي بيشتر مي‌توانند با شماره تلفن 2236817-0511 تماس بگيرند يا به نشاني اينترنتي زير مراجعه نمايند:

مجموعه موضوعي الغدير با عنوان «النبي الاعظم من كتاب الغدير»
به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، «النبي الاعظم من كتاب الغدير» به قلم علامه عبد الحسين احمد اميني نجفي با پژوهشي از محمد حسن شفيعي شاهرودي چاپ و روانه بازار شد.
علاقه‌مندان مي‌توانند براي دريافت كتاب و كسب آگاهي بيشتربا شماره تلفن 7771093-0251 تماس حاصل نمايند.

عقلانيت و دين
به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، كتاب «عقلانيت و دين‌» نوشته راجرتريگ را آقاي حسن قنبري ترجمه و آقاي علي اكبر عليزاده ويرايش آن را بر عهده گرفته است. اين كتاب در 283 صفحه و با شمارگان 1400 نسخه و قيمت 2900 تومان به همت پژوهشگاه فلسفه و كلام اسلامي منتشر شده است.

سقوط اسراييل
به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، كتاب «سقوط اسراييل» به قلم مهدي حمدالفتلاوي و ترجمه و تحقيق سردار محمدباقر ذوالقدر، به همت مركز چاپ و نشر دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم چاپ و منتشر شد.
مؤلف در اين كتاب پژوهش خود را در پنج فصل، سامان داده است:
در فصل اول، ابتدا به تسليم و شكست اعراب در برابر سياست‌هاي استكباري غرب، بعد از هفت قرن پرچمداري اسلام در جهان اشاره مي‌كند و سپس ظهور انقلاب اسلامي در ايران، در عصر شكست و عقب‌نشيني حكومت‌هاي عربي و تسليم آنها در برابر استكبار غرب را بررسي مي‌كند؛
فصل دوم به بررسي فرجام اسراييل و يهود از منظر قرآن و سنت نبوي مي‌پردازد.
مؤلف در فصل سوم، مقدمات سياسي سقوط اسراييل بر اساس مستندات قرآني و روايي را كه تا به حال اتفاق افتاده و يا خواهد افتاد را بيان مي‌كند و در فصل چهارم نيز، آيات نويدبخش قرآن بر نابودي اسراييل و استكبار جهاني و ديدگاه‌هاي مفسران شيعه و سني بر تطبيق آيات را مورد بازبيني قرار مي‌دهد. در فصل پنجم، دلايل و برهان‌هاي قرآني و روايي در تأييد شكست اسراييل و اضمحلال يهوديت مورد كنكاش قرار مي‌گيرد. در اين فصل، نبرد افساد اول و دوم تشريح و به پيشي‌گرفتن يهود در ابتدا و سقوط اسراييل در نهايت اشاره مي‌شود. طبق آيات و احاديث، ولايت الهي و ايرانيان، محور نبردهاي مسلمين با يهود هستند.
گفتني است، اين كتاب به همت مؤسسه بوستان كتاب، چاپ و روانه بازار نشر شده است.
علاقه‌مندان براي آگاهي بيشتر در مورد اين كتاب و ديگر منشورات مؤسسه بوستان كتاب مي‌توانند به وب سايت اين مؤسسه مراجعه نمايند.

تفسير موضوعي قرآن كريم
نويسنده: دكتر عبدالله موحدي «محب»
ناشر: دفتر نشر معارف
تلفن مركز پخش: 7742757-0251
اين كتاب بر اساس سرفصل درس تفسير موضوعي قرآن كريم به قلم حجت‌الاسلام‌والمسلمين دكتر عبدالله موحدي «محب» در قالب دو بخش و 17 فصل به شرح ذيل به نگارش در آمده است. اين متن نظر به صبغه ادبي آن، مي‌تواند به عنوان منبع درس «تفسير موضوعي قرآن كريم» در كلاس‌هايي كه دانشجويان از پايه ادبيات عربي قوي‌تري برخوردارند در نظر گرفته شود.

تاريخ اسلام از بعثت نبوي تا حكومت علوي
نويسنده:‌ محمد ابراهيمي وركياني
ناشر: دفتر نشر معارف
تلفن مركز پخش: 7742757-0251
اين كتاب كه به قلم جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمد ابراهيمي وركياني نگاشته شده، داراي دو بخش اصلي است. نويسنده در بخش اول در پنج فصل، نزديك به دويست پديده تاريخي را نقل و بررسي كرده است. اوضاع جزيره‌العرب از نظر اقليمي،‌ مردمي و مذهبي،‌ آغاز پيدايش تمدن در عربستان و سرگذشت متوليان كعبه، سرگذشت پيامبر(ص) از تولد تا بعثت و از بعثت تا آغاز هجرت، و دوران پيامبر(ص) به يثرب و حوادث پس از آن،‌ عناوين اصلي فصول است. بخش دوم در سه فصل به حوادث بعد از رحلت پيامبر گرامي اسلام(ص) پيروزي‌هاي مسلمانان، سياست‌ اقتصادي خليفه دوم و پيدايش اختلاف طبقاتي، اصلاحات اجتماعي اميرمؤمنان علي(ع) و واكنش مثلث زر و زور و تزوير پرداخته است.

تاريخ امامان شيعه
نويسنده: حميد احمدي
ناشر: دفتر نشر معارف
تلفن: 7742757-0251
اين اثر دومين كتاب در حوزه تاريخ امامت و تشيع است كه نويسنده محترم حجت‌الاسلام‌والمسلمين حميد احمدي تلاش كرده‌ تا با عنايت به رهيافت كلامي ـ تاريخي، به بحث از امامت، شئون و مراتب امام و دلايل و شواهد امامت امامان(ع) و نيز اوضاع سياسي، اجتماعي و فرهنگي دوران زندگاني هر يك از عترت پيامبر اعظم(ص) و وضعيت تشيع در سده‌هاي نخستين بپردازد. اين كتاب داراي هفت فصل و يك ضميمه است.

مجموعه مقالات همايش انقلاب اسلامي
گردآورنده: مركز برنامه‌ريزي و تدوين متون درسي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها.
ناشر: نشر معارف
تلفن مركز پخش: 7735451- 7742757-0251
همايش دوم انقلاب اسلامي؛‌ مسائل و نظام سياسي با هدف شناسائي چالش‌هاي حال و آينده انقلاب اسلامي و راه‌حل‌هاي آن و مقايسه موادي خاص از قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران با قانون اساسي ساير كشورها به ويژه دموكراسي‌هاي غربي و تهيه دستمايه‌اي علمي براي استادان و پژوهشگران انقلاب اسلامي برگزار شد. در اين همايش نقطه تأكيد بر مسائل بعد از انقلاب بود و كمتر به مباحث نظري و علل و شرايط وقوع انقلاب توجه گرديد.