try another color:
60% 70% 80% 90% تغییر اندازه فونت متن:
امروز: دوشنبه, 27 دی, 1400

کانال‌های تلگرامی استادان (2)

Send to friendSend to friend
نام نویسنده: 
تدوین: حجت شعبانی

اشاره

استادان و مدرسان محترم دروس معارف اسلامی دانشگاه‌ها می‌توانند آدرس کانال‌های تلگرامی (علمی و آموزشی) خود را به سامانه پیامک نشریه (100021101) ارسال نمایند تا پس از ارزیابی، در این نشریه معرفی شوند. بدیهی است معرفی کانال‌های شخصی استادان به معنای تأیید تمام محتوا و مطالب مندرج در آن‌ها نیست؛ بلکه هدف نشریه معرفی و ارائه نمونه‌هایی جهت تشویق دیگر فرهیختگان ارجمند به حضور عالمانه و تأثیرگذار در فضای مجازی است.

همچنان منتظر آدرس کانال‌‌های علمی و آموزشی شما هستیم.

معارف

کانال میز معارف

@mize_maaref

این کانال «ویژه اساتید معارف اسلامی» دانشگاه‌های کشور است که توسط «اداره آموزش مجازی» معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی، راه‌اندازی شده و در چهار محور فعالیت می‌کند:‌ 1. اطلاع رسانی همایش‌ها، کارگاه‌ها و نشست‌های ویژه اساتید معارف در کشور؛ 2. ارائه تحلیل‌ها، محتوای فرهنگی سیاسی و معارفی از مسایل روز جامعه؛ 3. ارائه پاورپوینت‌های دروس معارف برای استفاده اساتید جهت تدریس اثربخش‌تر در کلاس 4. ارتباط دائم اساتید معارف با مدیر سامانه در ستاد و پیگیری مشکلات و پیشنهادات ایشان. عناوین برخی از آخرین مطالب این کانال عبارتند از: پاورپوینت فصل دهم درس فرهنگ و تمدن اسلامی؛ پاور پوینت فصل آخر درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام، پاور پوینت فصل هشتم درس «آشنایی با قانون اساسی» و... .

کانال رسول جعفریان

@jafarian1964

این کانال حاوی یادداشت‌های عمدتاً تاریخی استاد و بیش از 5000 تصویر از اسناد دست اول و نسخ خطی و تاریخی می‌باشد. عناوین برخی از آخرین مطالب آن عبارتند از: گفتگوی علم و دین در باره حدیث ذباب (مگس)؛ ترقی روضه‌خوانی در تهران تا اواخر قاجاریه؛ چرا ما کم سفرنامه نوشته‌ایم و اروپایی‌ها فراوان؟ و... .

کانال مهدی طیب

@OstadMahdiTayyeb

این کانال دربر دارنده یادداشت‌ها و مطالب استاد در مباحث معرفتی و عرفان نظری و عملی است. عناوین برخی از آخرین مطالب آن عبارتند از: طبیب عشق (عرصه حیات انسان از منظر عارفان)؛ آداب قرائت قرآن؛ موت_و_فنا؛ چرا به امام صادق(ع) می‌گویند امام صادق(ع)؛ دعای ندبه؛ اهمیت دعا؛ رمز راه یافتن به محضر اولیای خدا ؛ و... .

کانال سید محمدمهدی میرباقری

@ostadmirbaqeri

این کانال گزیده‌های متنی و صوتی را از اندیشه‌های معارفی و اجتماعی استاد به اشتراک می‌گذارد. عناوین برخی از آخرین مطالب آن عبارتند از: انسان چگونه می‌تواند از دست نفس خودش فرار کند؟!؛  سلسله جلسات رویش؛ چند نکته درباره الگوی حکومتی ترکیه؛ تبیین مبانی گفتمان «تمدن نوین اسلامی» و... .

کانال حسن رحیم‌پور ازغدی

rahimpour@

این کانال مجموعه‌ای از فایل‌های صوتی نشست‌ها و مناظرات، تصاویر و برنامه‌ کلاس‌ها و فعالیت‌های استاد است. عناوین برخی از آخرین مطالب آن عبارتند از: قدس، داعش و انحراف در جهاد؛ انقلابی‌گری بدون ریاکاری؟؛ امام‌حسن(ع) و بیست اصل اخلاقی و حقوقی؛ مهدویت و آخرالزمان؛ گفتمان انقلاب و اقتضائات جدید؛ و... .

کانال علیرضا پناهیان

@Panahian_ir

این کانال حاوی یادداشت‌ها، تصاویر، عکس‌نوشته‌ها و فایل‌های صوتی و تصویری استاد می‌باشد. عناوین برخی از آخرین مطالب آن عبارتند از: لذت ما را نبرد؛ راز اعتماد تودۀ مردم به منافقین چیست؟؛ مهمترین علت پریشانی و  ناآرامی ما چیست؟؛ ضرورت تجربه لذت معنوی؛ عامل‌های اصلی تأخیر ظهور؛ ویژگی عالَم خلوص و... .

کانال «چشمه جاری»/ علی صفایی (عین صاد)

einsad@

این کانال با محوریت اندیشه‌های استاد فقید علی صفایی (عین صاد) فعال است که گزیده‌های متنی و صوتی آن فقید سعید را به اشتراک می‌گذارد. عناوین برخی از آخرین مطالب این کانال عبارتند از: چگونه تدبر کنیم؟؛ حقوق مسلم بر مسلم از دیدگاه امام_صادق(ع)؛ جایگاه امامت(چهار قسمت)؛ پیر مُغان (خاطرات همراهان استاد صفایی)؛ ابوتراب‏؛ و... .

کانال مهدی مسائلی، مطالعات و یادداشت

@azadpajooh

این کانال حاوی دست‌نوشته‌ها، تأملات و مقالات استاد است. عناوین برخی از آخرین مطالب آن عبارتند از: پاسخی کوتاه به نقد کتاب «لعن‌های نامقدس»؛ نقد و بررسی خطبة الوسیلة؛ آیا قبر ابولؤلؤ در کاشان است؟؛ تجارت به وسیله اهل‌بیت(ع)؛ معرفی قمه‌زنی به عنوان پرچم‌دار عزاداری؛ نگاهی به استراتژی جدید شبکه امام حسین(ع) و... .