try another color:
60% 70% 80% 90% تغییر اندازه فونت متن:
امروز: یکشنبه, 2 آبان, 1400

آشنایی با سامانه نیازمحور

Send to friendSend to friend


معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در راستای اجرایی شدن طرح تدریس معارف به شیوه نیاز محور، سامانه اساتید معارف را با آدرس www.asatidemaaref.ir  در مدیریت تأمین محتوای دروس معارف راه‌اندازی کرده است.

چشم‌انداز این سامانه، پشتیبانی علمی از اساتید معارف سراسر کشور می‌باشد؛ که در فاز اول سرویس پرسش و پاسخ آن فعال‌شده و ان‌شاءالله به‌زودی دیگر سرویس‌هایش فعال خواهد شد.

عضویت

اساتید دارای شماره پرونده در مدیریت امور اساتید، عضو سامانه‌اند و می‌توانند از امکانات آن استفاده کنند. کد ملی به‌عنوان نام کاربری است و شماره پرونده مجوز تدریس، به‌عنوان کلمه عبور کاربر، ثبت ‌شده است. برای کسانی که کد ملی آنها در دسترس نبود از شماره پرونده برای نام کاربری و کلمه عبور شان استفاده‌شده است و کد و رمز نهایی برای اساتیدی که تلفن همراه خود اعلام کرده بودند، پیامک شده است.

اساتید محترم معارف می‌توانند پرسش‌های خود را در خصوص نام کاربری و کلمه عبور با تلفن 88222461 – 021 در میان بگذارید.

بانک پرسش و پاسخ

بیش از 30000 پرسش و پاسخ در سامانه قرار داده‌شده است و برای سرفصل‌های کتاب‌های دروس معارف، تعدادی پرسش و پاسخ برگزیده و دارای فراوانی، درج‌شده است.

با انتخاب گزینه «جستجو در بانک پرسمان»، امکان استفاده از همه سؤالات به‌صورت یکجا فراهم می‌شود.

 

ارسال پرسش

همچنین در این سامانه کاربران/اساتید محترم می‌توانند سؤالات مهم و جمع‌بندی شده از دانشجویان را جهت پاسخ‌یابی جامع و متقن، به اساتید پشتیبان خود ارسال کنند.

بعد از نوشتن سؤال و تعیین گروه علمی مربوطه و کلیک بر روی گزینه ثبت پرسش، سؤال ثبت‌شده به دست گروه پشتیبان می‌رسد و همزمان این سؤال در آرشیو سؤالات شخصی سؤال‌کننده قرار می‌گیرد.

با توجه به اینکه گروه‌های علمی اساتید، پاسخگوی پرسش‌های ارسالی می‌باشند، لطفاً از درج سؤالات صنفی خودداری فرمایید. همچنین اساتید محترم می‌توانند سؤالات مربوط به دانشجویان را به سامانه porseman.org ارجاع دهند.

مشاهده پاسخ

با مراجعه به لینک مشاهده پاسخ، می‌توان فهرست سؤالات شخصی را دید و از وضعیت پاسخگویی آنها آگاه شد و در صورتی‌که پاسخ‌ها آماده‌شده باشد، متن پاسخ را با کلیک بر روی سؤال مشاهده کرد.

فرم‌های مورد نیاز

در این قسمت، فرم‌ها و فایل‌هایی که مورد نیاز اساتید محترم می‌باشد، قرار می‌گیرد.

پیوند‌های مفید

در این قسمت فهرستی از سایت‌های مفید مربوط به نهاد نمایندگی و دیگر مراکز دین‌پژوهی قرار داده‌شده است.

پیشنهاد می‌شود جهت مشاهده بهتر سامانه از مرورگر «موزیلا فایرفاکس» استفاده نمایید و انتقادات و پیشنهادات خود را به شماره پیامک 30001619 ارسال فرمایید.