try another color:
60% 70% 80% 90% تغییر اندازه فونت متن:
امروز: یکشنبه, 29 فروردین, 1400

رژیم هفت‌جوشِ خبیث

Send to friendSend to friend

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار 17/10/93 با مردم قم، نسبت به فعالیت‌ها و اقدامات برخی از انگیزه‌‌های معاند و معارض با نظام اسلامی که می‌کوشند روز‌های بزرگ تاریخ ملت ایران و همچنین چهره  زشت حکومت پهلوی را به فراموشی بسپارند، هشدار داده و به ۵ خصوصیت از کارنامه  سیاه این «رژیم هفتجوشِ خبیثِ جامعِ همه  بدىها» اشاره کردند.

اینک با تشکر از پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار معظم له KHAMENEI.IR، مشروح مدون آن هشدارها به عنوان پیش‌درآمدی بر این پرونده، تقدیم می‌شود:

«این رژیمى که ملّت با آن گلاویز شد، چه بود؟ چه کسى بود؟ این خیلى مهم است. چند خصوصیّت را من عرض می‌کنم؛ چون عرض کردم امروز انگیزهها وجود دارد براى تحریف، یعنى سعى می‌کنند چهره  خبیثترین و زشتترین و سیاهروترین عناصر حُکّام تاریخىِ اواخر این ملّت را به شکلى آرایش کنند که حقیقت براى مردم مکشوف نشود و نفهمند با این انقلاب چه کردند:»

پنج سیاهی از کارنامه تاریک رژیم پهلوی

 

۱

دیکتاتورىِ سیاه و خفقان عجیب علیه مردم با قساوتآمیزترین روش‌ها
زندان‌های مخوف و شکنجهها و فشارهاى عجیب جسمى و روحى علیه منتقدان

 
 

۲

وابستگی ذلت‌آمیز به قدرت‌های خارجی و تحقیر ملت ایران
سر کار آمدن و برکناری رضاخان توسط انگلیسی‌ها، سرسپردگی محمدرضا به آمریکایی‌ها

 
 

۳

گرفتاری در انواع فسادها و بدترین دست‌اندازی‌ها
فساد جنسى شرم‌آور و فساد مالى در عالی‌ترین سطوح حکومت، ترویج اعتیاد و مواد مخدر صنعتی توسط عناصر اصلی حکومت
از جمله خواهران شاه؛ چنانکه پلیس سوئیس یکى از خواهران شاه را در فرودگاه سوئیس با چمدان پر از هروئین، دستگیر کرد و خبر آن در همه  دنیا پیچید، اما زود ماستمالى کردند!

 
 

۴

بی‌اعتنایی به مردم و به حساب نیاوردن آنان
فقدان انتخابات آزاد و انتصاب مزدوران رژیم به‌جای نمایندگان مردم، بی‌خبری مردم از مسائل کشور. مردم اصلاً نمی‌دانستند چه کسى در رأس کار است؛ اصلاً رابطه  بین مردم و حکومت قطع بود.

 
 

۵

ترویج خودکم‌بینى ملّى و بزرگ‌نمایى غربى

بی‌اعتنایی به پیشرفت علمی، وابسته کردن کشور و عادت دادن ذائقه  مردم به واردات باپول نفت، نابود کردن کشاورزی و صنایع ملی. کاملاً کشور را وابسته کردند به خارج و به دشمنان این ملّت. ملّت را تحقیر کردند، توانایىهاى ملّت را دستِکم گرفتند، به زبان آوردند، فرهنگ غربى را بزرگنمایى کردند؛ یک رژیم هفتجوشِ خبیثِ جامعِ همه  بدىها.