try another color:
60% 70% 80% 90% تغییر اندازه فونت متن:
امروز: یکشنبه, 14 آذر, 1400

پایگاه‌های اینترنتی اساتید معارف (10)

Send to friendSend to friend
نام نویسنده: 
تدوین: حجت شعبانی

 

اشاره

استادان و مدرسان محترم دروس معارف اسلامی دانشگاه‌ها می‌توانند آدرس وب‌سایت/ وبلاگ علمی (آموزشی/پژوهشی/اطلاع‌رسانی) خود را به سامانه پیامك نشریه (100021101) ارسال نمایند تا پس از ارزیابی، در این نشریه معرفی شود. بدیهی است معرفی وب‌سایت‌های شخصی استادان به معنای تأیید تمام محتوا و مطالب مندرج در آنها نیست؛ بلکه هدف ما معرفی و ارائه نمونه‌هایی جهت تشویق دیگر فرهیختگان ارجمند به حضور جدی در فضای مجازی است.

همچنان منتظر آدرس پایگاه‌های علمی و به روز شما هستیم.

معارف

وبلاگ محمد باقر پورامینی

www.pouramini.blogfa.com

این وبلاگ زیبا و پرمحتوا كه بیش از 7 سال از عمر آن می‌گذرد، به همت حجت‌الاسلام محمدباقر پورامینی مدیریت و به‌روزرسانی می‌شود و دارای بخش‌های زیر است: سفرنامه‌ها، جوان و جوانی، پیامبر(ص)، مدیریت، روزهای پرسمان، زندگی‌نامه، کتاب‌های منتشره، خبر، امیرمومنان(ع)، اهل بیت(ع)، زندگی، مقالات، روزنوشته‌ها، عکس، امام حسین (ع) و عاشورا، صفای ضیافت، و پرسش و پاسخ.

برخی از آخرین عناوین مطالب این وبلاگ عبارت است از: زمینه‌های پیدایش و ظهور تکفیری؛ «تکفیری کیست؟» منتشر شد؛ سلفیان افراطی در پی بسط تفکر امویان هستند؛ انتشار کتاب تافته جدا بافته در نقد سلفیان وهابی؛ سبک زندگی امام رضا(ع) را با دقت بخوانیم؛ دین نباید در آسمان بماند؛ بهترین سوغات برای زائران سبك زندگی اسلامی و رضوی.

 

پایگاه آموزه

www.amouzeh.parsiblog.com

این وبلاگ از شهریور 85 تا کنون در زمينه پاسخ به سئوالات اخلاقی و معنوی دانشجويان توسط حجت‌الاسلام سیّدمصطفی علم‌خواه مدیریت و به‌روزرسانی می‌شود.

عناوین برخی از آخرین یادداشت‌های این وبلاگ عبارت است از: برای پرورش روح چه کارهایی باید انجام دهیم؟؛ راه دقیق خودشناسی عرفانی و توحیدی؛ چشم برزخی؛ علت گرایش به بدی در انسان‌ها؛ آداب چله‌نشینی؛  دستورالعمل و آداب عمومی اهل سلوک؛ راهکار ترک گناهان؛ خلوت و تنهایی در عرفان اسلامی؛ در چه مواردی تفکر کنیم؛ بهشتی هستیم یا جهنمی؟؛ چطور عاشق خدا بشیم؛ چرا از خدا دور شدم؛ و... .

 

وبلاگ جریان‌شناسی سیاسی

www.layali.parsiblog.com

این وبلاگ توسط حجت‌الاسلام محمدعلی لیالی در زمينه پاسخ به سئوالات سیاسی دانشجويان فعالیت می‌کند. برخی از عناوین این وبلاگ با موضوع جریان‌شناسی سیاسی عبارتند از: جريان شيرازی‌ها؛ آخوند لندن‌نشين؛ ديدگاه اهل‌سنت درباره «عاشورا»؛ وحدت حوزه و دانشگاه؛ عرفان‌های کاذب؛ جریان اصولگرا؛ جبهه پایداری؛ با دانشجویان؛ آقازاده‌ها؛ عرفان حلقه؛ عرفان کیهانی؛ محمد علی طاهری؛ حلقه کیان؛ عبدالکریم سروش؛ اصلاحات؛ انجمن حجتیه؛ جبهه متحد اصول گرایان؛ منافقین جدید؛ جنگ نرم؛ تناقض عرفان کیهانی با آیات قرآن؛ ازدواج‌های سیاسی و... .

 

چرا شیعه هستم؟

www.etrehedayat.blogfa.com

این وبلاگ از فروردین 1389 توسط حجت‌الاسلام هادی محمدآبادی مدیریت و به‌روز رسانی می‌شود. وی در این وبلاگ دیگر مسلمانان را به مناظره منطقی و محترمانه ـ با رعایت احترام متقابل و عدم توهین به مقدسات همدیگر، همراه با استدلال و عدم تعصب ـ دعوت می‌کند.

عناوین برخی از آخرین مقالات این وبلاگ عبارت است از : بررسی جمع بین دو نماز از دیدگاه شیعه و اهل سنت؛ فاطمه(س)، بهشت پیامبر(ص)؛ معنای حدیث «لولا فاطمه لما خلقتکما»،؛ پاسخ به شب‌نامه پیرامون شهادت حضرت زهرا(س)؛ پاورپوینت پاسخ به شبهات شهادت حضرت زهرا(س)؛ شهادت بی‌بی دو سرا و همراهی آن با نوروز؛ آخرین میخ تابوت عدالت صحابه؛ آیا زنان ناقص‌العقل‌اند؟؛ پیامبر(ص) از نگاه اندیشمندان غیر مسلمان  و... .