try another color:
60% 70% 80% 90% تغییر اندازه فونت متن:
امروز: سه شنبه, 6 خرداد, 1399

پایگاه‌های اینترنتی اساتید معارف (9)

Send to friendSend to friend
نام نویسنده: 
تدوین: حجت شعبانی

 

اشاره

استادان و مدرسان محترم دروس معارف اسلامی دانشگاه‌ها می‌توانند آدرس وب‌سایت/ وبلاگ علمی (آموزشی/پژوهشی/اطلاع‌رسانی) خود را به سامانه پیامك نشریه (100021101) ارسال نمایند تا پس از ارزیابی، در این نشریه معرفی شود. بدیهی است معرفی وب‌سایت‌های شخصی استادان به معنای تأیید تمام محتوا و مطالب مندرج در آنها نیست؛ بلکه هدف ما معرفی و ارائه نمونه‌هایی جهت تشویق دیگر فرهیختگان ارجمند به حضور جدی در فضای مجازی است.

همچنان منتظر آدرس پایگاه‌های علمی و به روز شما هستیم.

معارف

وبلاگ اخلاق وحیانی

www.qayyem.blogfa.com

این وبلاگ از سال 1387 تا كنون به همت كاظم سرابی زنجانی مدیریت و به‌روز‌رسانی می‌شود. عناوین آخرین مطالب این وبلاگ به قرار زیر است: توصیه‌های رهبر انقلاب به هیات‌های مذهبی؛ صد گفتار (خلاصه آثار شهید مطهری)؛ شخصیت حضرت زهرا؟س؟ در اندیشه شهید مطهری؛ شهر شور و شعور حسینی و چالشی به نام فاطمیه!؛ نزدیک‌ترین منزل‌ها به کفر؛ حاکم شاهد!!؛ خلاصه ده گفتار بحث تقوا؛ عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت؛ پروانگی ما چه شده؟؛ شرم از رخ علی کن و کمتر گناه کن؛ دستورالعملی جهت افزایش یقین؛ اگر یقینش از آن محکم‌تر بود بر هوا راه مى‌رفت؛‌ شوخی سیاسی حتی با مقدساتی مانند رجعت! و... .

 

وبلاگ مطالعات فرهنگی سیاسی

www.haghi59.blogfa.com

این وبلاگ به همت محمد حقی، از خرداد 86 فعالیت خود را آغاز كرده است. عناوین برخی از آخرین مقالات آن عبارتند از: نقش مذهب در پیشرفت جوامع؛ مقایسه مذاهب پروتستان، توکوگاوا و اسلام؛ فلسفه عزادارى بر اهل‏بیت(ع)؛ نقش دین در مهندسی فرهنگی؛ مهندسی فرهنگی «از تئوری تا عمل»؛ انقلاب اسلامی و احیای هویت اسلامی؛ انقلاب اسلامی و قرائت نوین از حج؛ انقلاب اسلامی و احیای تفكر اسلامی؛ انقلاب اسلامی و حمایت از ملل محروم و مستضعف؛ انقلاب اسلامی و حمایت از جنبش‌های اسلامی و رهایی‌بخش؛ انقلاب اسلامی و تأكید بر امت واحده اسلامی، و... .

وبلاگ مهدی بخشی

www.mbakhshi79.blogfa.com

این وبلاگ «سیاسی – ادبی – انتقادی» از مهرماه 1388 به‌روزرسانی می‌شود. عناوین برخی از مقالات آن عبارتند از: بررسی تأثیر مدرنیسم در به وجود آمدن بنیادگرایی اسلامی (مطالعه موردی نووهابیسم)؛ اسلام سیاسی و «القاعده»؛ آتالار سوزی؛ کاوه یا اسکندر؛ تازیانه؛ به یک‏جایی از زندگی که رسیدی؛ کاریکلماتور؛ گلـواژه‌های عـالی از انـسان‌های عـادی؛ وصیتـی زیبـا و مانـدگار منسوب به آلبـرت انیشتیـن؛ تحول مفهوم تروریسم؛ از انگیزه تا گستره فعالیت؛ تأثیر نگرش بر زندگی؛ مگسی را کشتم؛‌ امروز، امروز است؛ تعریف تروریسم؛ بار خدایا باز دل به یاد تو فغان می‌كند؛ شاد بودن معجزه نمی‌خواهد؛ ژئوپلیتیک شیعه و هلال شیعه؛ توهم و واقعیت؛ رقص آرام؛ جواب شعر نشانی؛ خدا و گنجشک؛ جهانی شدن فرهنگی و چالش‌های فرهنگ دانشجویی؛ داستان پیر مرد! و... .

 

وبلاگ مرتضی رضوی

www.mrazavi.blogfa.com

این وبلاگ از دی ماه 87 مدیریت و به‌روز‌رسانی می‌شود. عناوین برخی یادداشت‌های آن عبارتند از: توصیف امام علی(ع) به نقل از یک مسیحی (جرج جرداق)؛ چرا به امام زمان؟عج؟ اباصالح گفته می‌شود؟؛ جملاتی آموزنده از نلسون ماندلا؛ ایستگاه تأمل؛ مواعظ پیامبر اکرم(ص) به ابوذر غفاری؛ نامه امام علی(ع) به فرزندش امام حسن مجتبی(ع)؛ سن ازدواج؛ تک فرزندی یا چند فرزندی؟؛ نکته‌های لطیف عبید زاکانی؛ نیایش بیستم صحیفه (مکارم الاخلاق)؛ از همان دست که بدهی از همان دست می‌گیری؛ گلایه دکتر شریعتی از خدا و جواب سهراب سپهری؛ سن ازدواج ائمه؟عهم؟؛ مهم‌ترین سئوالات مطرح شده در مناظره در حوزه فرهنگ؛ سخنی با دانشجویان شب امتحانی؛ آشنایی با حروف ابجد؛ معجزه ریاضی قرآن و... .